Cortana

 
Google Now jest, czymś w rodzaju asystenta głosowego, jednak nie wszyscy uważają go za pełnoprawną usługę tego typu. Potrafi on odpowiadać na zadawane pytania i reaguje na domyślną komendę „Ok Google”, ale w sposób mechaniczny. Konkurencyjne platformy rozwijają Siri (przez Apple na iOS) oraz Cortanę (przez Microsoft na Windowsa). Okazuje się, że Microsoft nie chce asystenta głosowego tylko dla swojego systemu. Od wczoraj bowiem, można go ściągnąć na Androida w Google Play!
 
Cortana jest bardziej „ludzka” niż Google Now, ponieważ można z nią „konwersować” i odpowie na prawie każde pytanie. Warto dodać, że użytkownicy telefonów Apple mogą z niej już również korzystać. W systemie z zielonym robotem, będzie można powiedzieć „Hey, Cortana” niezależnie od tego, czy mamy włączoną aplikację, czy patrzymy na nasz ekran główny. Usługa Microsoftu działa znacznie lepiej na Androidzie niż na iOSie, ale niestety nie tak dobrze, jak na mobilnym Windowsie, z którym jest w pełni zintegrowana. Ponadto warto wspomnieć, że Cortana niedługo stanie się integralną partią Cyanogen OS.
 
Tak więc, będzie „ona” niedługo dostępna właściwie na wszystkie platformy mobilne.
 
źródło: phonearena

Sony Xperia Z5 Premium w bardzo niskiej cenie!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.