ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Musk Tesla

Elon Musk do pracowników: Możecie odejść jeśli nie pasuje wam polityka pracy

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Elon Musk przekazał swoim pracownikom, że praca zdalna musi się już skończyć. Ci muszą wrócić do biura na przynajmniej 40 godzin tygodniowo!

Elon Musk daje ultimatum

Jeśli ktoś nie zgodzi się z decyzją multimiliardera, musi przygotować się do posprzątania swojego biurka. Pracownicy dostali wiadomość email, mówiącą o tym, że czas na wielki powrót do siedziby firmy. Informację potwierdził inwestor Tesli Sam Nissim.

Praca zdalna nie jest już akceptowana

Wiadomość otrzymana przez pracowników Tesli na pewno ich zdziwiła. Ta mówi także, że jeśli ktoś chce zdecydować się na pracę zdalną, musi pojawić się w biurze lokalnym na minimalnie 40 godzin tygodniowo. Musk podkreślił także, że jeśli ktoś się nie zgadza z opisaną polityką pracy może opuścić Telslę.

Kolejna wiadomość

Email Elon Musk

Do tej wiadomości dotarł portal Electreck. Musk informuje, że biuro, o którym mowa we wcześniejszym emailu, to miejsce, gdzie znajdują się koledzy. Natomiast jeśli ktoś się w biurze nie pojawi, będzie to równoznaczne, z tym że zrezygnował.

Subject: To be super clear

Everyone at Tesla is required to spend a minimum of 40 hours in the office per week. Moreover, the office must be where your actual colleagues are located, not some remote pseudo office. If you don’t show up, we will assume you have resigned.

The more senior you are, the more visible must be your presence. That is why I lived in the factory so much – so that those on the line could see me working alongside them. If I had not done that, Tesla would long ago have gone bankrupt.

There are of course companies that don’t require this, but when was the last time they shipped a great new product? It’s been a while.

Tesla has and will create and actually manufacture the most exciting and meaningful products of any company on Earth. This will not happen by phoning it in.

Thanks,
Elon

Epidemia już w sumie skończona, więc miliarder doszedł do wniosku, że tworzenie nowych cudownych i znaczących projektów nie może odbywać się zdalnie.

Elon Musk wyznaczy standard?

W naszym kraju jeszcze bardzo dużo firm pracuje zdalnie. Zastanawiające jest to, czy właściciele korporacji z Polski będą chcieli, upodobnić się do Muska i nakazać pracownikom powrót do biur. Zastanawiające jest też to czy Polskie firmy będą także chciały zwalniać ludzi za to, że ci nie pojawili się w pracy?

Źródło: Twitter, electrek.co

Sprawdź najnowsze wpisy