ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Tak ma wyglądać metaverse z NFT? Poznajcie grę BUD!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

BUD to młoda aplikacja, w której użytkownicy tworzą metaświat. Oprogramowanie jest głównie skierowane do pokolenia Z. Gra pozwala na zabawę i interakcje ze sobą. Co ciekawe w ciągu ostatnich trzech miesięcy aplikacja pozyskała kolejne dofinansowanie.

BUD z 36,8 milionami dolarów

Jak donosi TechCrunch Startup z Singapuru otrzymał kolejne dofinansowanie. Tym razem w kwocie 36,8 milionów dolarów. Ten zastrzyk gotówki spowodował, że BUD ma do dyspozycji 60 milionów USD.

BUD – na co pozwala?

Aplikacja umożliwia użytkownikom tworzenie barwnych i bulwiastych postaci w 3D. Przy okazji użytkownicy mogą także tworzyć wirtualne obiekty w metaświecie bez umiejętności programowania. Deweloperzy wykorzystali do tego technologię drag and drop. Korporacja nie podaje liczby aktywnych użytkowników, ale przekazują, że użytkownicy stworzyli ponad 15 milionów wirtualnych pokoi, do których inni mogą dołączać. Warto także zaznaczyć, że aplikacja wystartowała w listopadzie minionego roku. A to robi wrażenie. Aplikacja oferuje także rynek, w którym można handlować kostiumami i akcesoriami stworzonymi przez użytkowników apki. Te przeszły z rąk do rąk ponad 150 milionów razy.

Przeczytaj także: Nadchodzi nowy serial od twórcy Squid Game w serwisie Netflix

BUD złapało gdzie zarobić

Cóż rynek, o którym wspomniałem chyba okazał się być strzałem w 10. Transakcje, które mają miejsce na rynku wydają się być naprawdę dochodowe. Póki co BUD nie pobiera prowizji od handlu i nie zarabia w żaden sposób na swojej aplikacji. Darmowość i brak reklam jest jednym z powodów popularności produkcji. Aplikacja wbija się w top 10 w prawie 40 krajach.

BUD i NFT w jednej drużynie

W przeciwieństwie do konkurencji mobilnej BUD idzie dalej i planuje uruchomienie rynku NFT. To znaczy, że projekty sprzedawane w grze będą miały swój własny blockchain. Co ciekawe producenci aplikacji chcą także umożliwić odsprzedaż certyfikowanych zasobów NFT. Dzięki wspomnianemu blockchainowi będzie można potwierdzić autentyczność i pochodzenie obrazka. Póki co producenci nie potwierdzają jednak kiedy NFT się pojawi w grze. Komunikat mówi jedynie o tym, że rynek będzie wkrótce dostępny.

Rzuć okiem: e-Sport: został wyrzucony z drużyny z powodu śmierci matki

Podczas gdy BUD umożliwia tworzenie treści 3D dla głównego nurtu konsumentów generacji Z, będziemy nadal wprowadzać blockchain do głównego nurtu konsumentów i umożliwiać naszym twórcom prawdziwe posiadanie i zarabianie na swoich dziełach

fragment oświadczenia, Lin CEO BUD

Firma szybko się rozwija i zatrudnia 130 pracowników w swojej centrali w Singapurze oraz biurach w Shenzhen i Stanach Zjednoczonych.

Sprawdź najnowsze wpisy