ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

DJI może pracować nad nowym dronem, którym polatamy w pomieszczeniach

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Nowe przecieki, które pojawiły się w sieci, sugerują, że Chińska firma może pracować nad nowym dornem FPV, którym będzie można latać w pomieszczeniach! To dobre wieści dla początkujących pilotów, którzy chcą nauczyć się ewolucji powietrznych.

Dron DJI z kolejnymi usprawnieniami

To, że DJI poprawia swój każdy nowy produkt względem poprzedników, wydaję się już być wiadome dla każdego użytkownika dronów chińskiego producenta. Natomiast nowy BSP, który podobna nazywa się Avata ma mieć poprawioną baterię względem ostatniego DJI Mini 3 Pro. Kamera w nowym urządzeniu ma być podobna do tej ze wspomnianego modelu. Korpus drona ma posiadać także zamontowane na stałe osłonki na wirniki, właśnie dlatego przypuszcza się, że jego głównym celem ma być latanie w zamkniętych pomieszczeniach. Osłonki pozwalają na zderzenia z różnymi obiektami bez uszkodzenia śmigieł. To ważne nie tylko dla początkujących, ale także dla profesjonalistów, którzy na co dzień ćwiczą latanie w okolicy zabudowanych przestrzeni. Dron ma ważyć 500 gramów. To znaczy, że żeby nim latać w otwartych przestrzeniach pilot będzie musiał posiadać licencje.

Niesamowite ujęcia dzięki DJI FPV

Prawdopodobnie Avata będzie mieć swoje gogle FPV. Patrząc na to jak lata się dronem FPV nic dziwnego w tym, że takie gogle mogą powstać. DJI posiada w swojej rodzinie jeden model drona FPV. Co za tym idzie może okazać się tak, że gogle z wcześniejszego modelu będą mogły być zintegrowane z Avatą. Gogle dają użytkownikowi wrażenie przebywania w środku drona, co owocuje zupełnie innymi ujęciami niż w przypadku latania dronem „zwykłym”. Kadry nagrywane w pomieszczeniach mogą mieć wiele zastosowań, chociaż głównym wydaje się być reklama. Coraz więcej firm wymaga w swoich klipach nagrań z drona. Te wyglądają inaczej i przedstawiają miejsce z zupełnie innej perspektywy.

Przeczytaj także: Premiera DJI Mini Pro 3 – nowy dron wlatuje na rynek

Nagranie powyżej pokazuje zastosowania dronów w zamkniętych przestrzeniach. Jak to dobrze wygląda! Tu należy pamiętać także, że liczą się przede wszystkim umiejętności w sterowaniu BSP. Jednak trudno się nauczyć takiego latania bez wcześniejszego szkolenia i co oczywiste pomyłek. Te najczęściej mogą owocować uszkodzeniami drona. Właśnie chyba dlatego DJI postanowiło wyciągnąć rękę do niedoświadczonych pilotów, oferując rozwiązanie z zabezpieczeniem wirników. To także bezpieczeństwo dla innych ludzi, którzy akurat będą przebywać w pomieszczeniu. Wirniki mogą spowodować ciężkie obrażenia u osób, które pod nie wpadną.

Źródło: theverge.com

Sprawdź najnowsze wpisy