ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

iOS 16. Czego spodziewamy się po nowym systemie Apple

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Konferencja giganta z Cupertino WWDC 2022 odbędzie się za trzy tygodnie. Dlatego już teraz warto zastanowić się, jakie nowości Apple postanowi wyciągnąć z rękawa.

Dla kogo będzie nowa aktualizacja Apple?

Dziennikarze z francuskiego portalu internetowego iphonesoft.fr doszli do informacji mówiącej o tym, które iPhone nie doczekają się aktualizacji do nowego softu. Użytkownicy Apple są już przyzwyczajenie do tego, że ich urządzenia tracą wsparcie po prawie pięciu latach. Warto wspomnieć, że aktualizacja dotyczy także oprogramowania iPadOS.

Urządzenia, które stracą wsparcie:

  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone SE (1. gen.; 2016)
  • iPad mini 4
  • iPad Air 2
  • iPad (5. gen)
  • iPad Pro 9,7”
  • iPad Pro 12,9” (1. gen.; 2015)

A to znaczy, że nowy soft będzie wymagał minimum procesora A10. Ten występuje z iPhone od 7. To wskazuje, że urządzenie, które ma ponad 5 lat, otrzyma najnowszy system! Pamiętajmy jednak, że to mogą być jedynie spekulacje dziennikarzy. Aby dowiedzieć się, które modele będą wspierane, musimy poczekać do konferencji.

Rzuć okiem: Darmowe Big Mac w McDonalds – ten błąd będzie kogoś drogo kosztował

Co nowego pojawi się w iOS 16?

Na pewno nie rewolucja. UI na pewno zostanie poprawiony, tu pojawiają się spekulacje o odświeżeniu widgetów. Apple prawdopodobnie postanowi postawić na rozwijanie interakcji oraz haptyki. Jedną z ciekawszych funkcji iPhonów jest reagujący na dotyk tył urządzenia. Jedyne co można poprawić w tym przypadku to zwiększyć ilość funkcji aktywowanych tapnięciem w plecki urządzenia. Możemy spodziewać się także aktualizacji podstawowych aplikacji systemowych takich jak wiadomości, telefon itp. Te mogą doczekać się zmian wizualnych, a może nawet udoskonalenia pewnych funkcjonalności. Te podejrzenia nie są spowodowane niczym, ponieważ Apple w każdej aktualizacji udoskonalało wspomniane programy.

Przeczytaj także: Apple Tap to Pay, czyli iPhone jako terminal płatniczy

Polskie nowości od Apple?

Kilka miesięcy temu słyszeliśmy, że Apple poszukuje polskich tłumaczy. Wszystkie znaki na niebie sugerują, że iOS może w końcu doczekać się Siri w polskiej wersji językowej. To byłby największy przełom dla polskich użytkowników systemu Apple. Gigant z Cupertino już jakiś czas temu szukał polskich tłumaczy oraz testerów, to przyniosło plotki o pojawianiu się asystenta głosowego od Apple w polskiej wersji. Cóż. Pozostaje nam czekać do konferencji, która według zapowiedzi ma odbywać się od 6 do 10 czerwca tego roku.

Źródło: gizmodo.com

Sprawdź najnowsze wpisy