ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Apple Tap to Pay, czyli iPhone jako terminal płatniczy

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

To może być przełomowe rozwiązanie dla małych przedsiębiorców! iPhone pozwoli na płatności drugim urządzeniem lub kartą płatniczą. Funkcja ma być dostępna za pośrednictwem specjalnie przygotowanej aplikacji.

Apple Tap to Pay na rynku od lutego

Od lutego tego roku system płatności Tap to Pay jest już na rynku, jednak jeszcze nie został wprowadzony na rynek komercyjny. Póki co tylko amerykanie mogą przekonać się, jak działa system płatności zbliżeniowych stworzony przez Apple. Aby poznać bliżej technologię, wystarczy odwiedzić centrum dla odwiedzających Apple w Cupertino.

Na powyższym wideo możecie zobaczyć, jak system działa w praktyce. Wszystko wygląda płynnie i intuicyjnie.

Sprawdź też: Apple zdetronizowanie. Na szczycie zasiada Saudi Aramco

Tap to Pay w praktyce

Apple jest znane z idealnie działającego ekosystemu. Pozostaje zatem pytanie, które urządzenia i w jakiej mierze będą obsługiwać nowy system płatności. Ciekawe jest to, czy np. sklep będzie mógł ustawić iPada do odbierania płatności dokonanych, np. poprzez Apple Watch. Znając też pazerność Apple, trzeba przypuszczać, ze przedsiębiorcy będą musieli zapłacić odpowiednią prowizję za każdą dokonaną transakcję. Nic w tym dziwnego, bo sklepy muszą płacić prowizję za normalne terminalne.

„Ponieważ coraz więcej konsumentów korzysta z iPhone, aby zapłacić za pomocą cyfrowych portfeli i kart kredytowych, funkcja Tap to Pay na iPhonie zapewni firmom bezpieczny, prywatny i łatwy sposób akceptowania płatności zbliżeniowych i odblokowywania nowych możliwości realizacji transakcji przy użyciu mocy, zabezpieczeń i wygoda iPhone’a”

Jennifer Bailey, wiceprezes Apple ds. Apple Pay i Apple Wallet

Aplikacja, żeby zablokować inne?

No właśnie. To też ciekawe, ponieważ Apple w swoim oficjalnym komunikacie ogłosiło, że system będzie wymagał aplikacji przygotowanej przez giganta z Cupertino. Gdyby się nad tym głębiej pochylić można dojść do wniosku, że Apple chce zablokować konkurencję np. PayPal, blokując im możliwość korzystania z transakcji Tap to Pay. Ewentualnie Apple może zechcieć podpiąć ich do siebie za powieszoną prowizję.

Przeczytaj także: iPod odchodzi — to koniec pewnej ery!

Kto skorzysta na Apple Tap to Pay?

Możliwe, że wszyscy. Wyobrażacie sobie przelewać koledze pieniądze tylko dotykiem urządzenia? Brzmi to jak naprawdę dobry pomysł, nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także dla przedsiębiorców, którzy stawiają na nowoczesne rozwiązania. Tu warto też zaznaczyć, że póki co Apple Tap to Pay trafi niebawem na rynek Amerykański. System pojawi się w najnowszej becie systemu iOS

Źródło apple.com

Sprawdź najnowsze wpisy