ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

ASUS ROG jak zwykle nie zawodzi – nowe laptopy wyglądają kosmicznie dobrze

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

ASUS zaprezentował kolejne laptopy, ale tym razem z serii ROG, czyli skierowanej głównie do graczy. Wprawdzie nikt nie zabroni wykorzystywania urządzeń do pracy biurowej, ale już sam ich wygląd pokazuje, że zaprojektowano je do czegoś innego. Dwa nowe sprzęty w portfolio producenta są wyjątkowo interesujące pod względem designu, ale także i specyfikacji. Poznajcie ASUS ROG Strix Scar 17 SE oraz ASUS ROG Flow X16.

ASUS ROG Strix Scar 17 SE

Przyczailiśmy się do tego, że laptopy z serii ROG są wyjątkowe pod względem wyglądu. Nie inaczej będzie i tym razem, a dobrym przykładem będzie właśnie ASUS ROG Strix Scar 17 SE. Obudowa została zaprojektowana tak, że część z napisów na niej jest „niewidoczna”, a gracze sami będą musieli je odkrywać. Podświetlenie będzie tutaj grało kluczową rolę, więc dla fanów rozwiązań od ASUS-a to będzie prawdziwa przyjemność. Do tego samego laptopa będzie można także ozdabiać wymiennymi elementami obudowy, co może być dodatkową atrakcją.

Oczywiście oprócz tego, ASUS ROG Strix Scar 17 SE ma także topową specyfikację. Chłodzenie z wykorzystaniem ciekłego metalu (CPU i GPU), a do tego jeszcze komora parowa. Wyświetlacz w zależności od wybranej wersji może mieć rozdzielczość FHD (360 Hz) lub QHD (240 Hz), a czas reakcji ma wynosić 3 ms. Dodajemy do tego procesor 12. generacji z serii Intel Core i9 HX oraz grafikę NVIDIA 3080 Ti, 64 GB RAM (DDR5) czy 2+2 TB na dane (PCIe 4.0 SSD jako RAID 0). Szybkie ładowanie przez USB-C (100 W, 50% w pół godziny) i duży akumulator (90 Wh) dopełniają obrazu całości.

ASUS ROG Flow X16

Tutaj również design sprzęt się wyróżnia, bo ASUS ROG Flow X16 można otwierać na 360 stopni, czyli zrobić z laptopa tablet, jeżeli ktoś będzie miał na to ochotę. Jednocześnie sprzęt waży 2 kilogramy przy grubości 19,4 mm. Wyświetlacz Mini-LED ma proporcje 16:10 i pokryto go szkłem Gorilla Glass 3 dla większego bezpieczeństwa. Maksymalna jasność to aż 1100 nitów, a rozdzielczość QHD (odświeżanie 165 Hz).

Procesorem może zostać tutaj AMD Ryzen 9 6900HS, a grafiką NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti w zależności od wybranej wersji. Oczywiście jest też odpowiednio zaprojektowane chłodzenie. I jak Wam się podobają nowe laptopy od ASUS-a?

Źródło: ASUS Informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy