informacja o nagrywaniu webinaru

Informacja o nagrywaniu webinaru jest ważna dla osób, które w nim uczestniczą

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Spotkania online są coraz częściej wykorzystywane w pracy, nauce i szkoleniach. Jeśli zastanawiacie się, czy informacja o nagrywaniu webinaru jest czymś koniecznym, wyniki badania przeprowadzonego przez ClickMeeting mogą rozwiać wasze wątpliwości. Respondenci zostali zapytani o to, czy chcą być informowani o rejestrowaniu spotkań online.

Informacja o nagrywaniu webinaru ważna dla uczestników

źródło: ClickMeeting

ClickMeeting postanowił sprawdzić, czy, a jeśli tak to jak, uczestnicy webinarów zwracają uwagę na kwestię swojej prywatności. Prawie 74% ankietowanych stwierdziło, że zależy im na tym, by organizatorzy takich spotkań dbali o ich prywatność. 42% respondentów bardzo chciałoby, żeby w trakcie webinarów ukrywano ich prywatne dane. Kiedy dołączają oni do wydarzenia, najchętniej podają tylko swój nick i adres e-mail. 21% badanych preferuje imię i adres e-mail. 15% ankietowanych podaje swoje dane w różnych konfiguracjach w zależności od konkretnego spotkania, a 5% nie zwraca na to uwagi. Tylko 4% respondentów podaje pełne dane: imię, nazwisko i adres e-mail.

źródło: ClickMeeting

Ankietowani są szczególnie zgodni w kwestii informacji o nagrywaniu webinaru. Prawie 90% uczestników badania zadeklarowało, że chciałoby uzyskać taką informację, jeśli spotkanie, w którym biorą udział, ma być rejestrowane. Szczególnie jeśli w okienku czatu jest widoczne ich imię i nazwisko oraz opcjonalnie wizerunek. Tylko dla 4,5% respondentów taka informacja nie ma znaczenia, a 5% odpowiedziała, że nie chciałaby jej uzyskać.

Nagrywanie spotkań online pozwala dystrybuować ich zapis pomiędzy uczestnikami, a także osobami, które nie mogły wziąć udziału w wydarzeniu. Jak jednak pokazuje badanie, uczestnicy webinarów nie chcą, by nagrywano spotkanie bez ich wiedzy.

Czytaj także: Australia oskarża Facebooka – serwis zapłaci za działania sprzed roku?

Przed wzięciem udziału w wydarzeniu online warto upewnić się, czy narzędzie zapewnia bezpieczeństwo przekazywanych danych osobowych. Jednak wiele leży także po stronie organizatora – to on ma decydujący wpływ na budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród uczestników wydarzenia. Jeśli więc chce, by jego wydarzenie przyciągało słuchaczy,
zgodnie z badaniem ClickMeeting, musi o tę kwestię szczególnie zadbać
– mówi Dominika Paciorkowska, Członkini Zarządu i Dyrektor Zarządzająca ClickMeeting.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: Chris Montgomery/Unsplash

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy