Koniec wsparcia Redmi Note 7

Koniec wsparcia Redmi Note 7 – to najważniejsza seria dla marki

2 minuty czytania
Komentarze

Seria Redmi Note przez lata była najpopularniejszą linią smartfonów Xiaomi — aż do wydzielenia się od niej marki Redmi.  Dziś natomiast Xiaomi, czyli firma-matka ogłosiło, że wsparcie dla rodziny Redmi Note 7, w skład której poza modelem podstawowym wchodzą Redmii Note 7 Pro i Note 7S zostało ostatecznie zakończone. Co więcej, firma porzuciła także Redmi Go, czyli pierwszego przedstawiciela ultratanich smartfonów z Androidem Go, jaki wyszedł spod jej skrzydeł. No dobrze, ale dlaczego to jest tak ważne wydarzenie dla całej marki? No cóż, wszystko po kolei.

Koniec wsparcia Redmi Note 7

Koniec wsparcia Redmi Note 7

Zacznijmy od tego, dlaczego Redmi Note 7 to tak ważne smartfony dla producenta: otóż to pierwsze smartfony, które zostały wydane po oficjalnym odłączeniu się Redmi od Xiaomi, a więc i pozbawione charakterystycznego logo Xiaomi. Przy okazji to także pierwsze budżetowe smartfony z aparatem 48 MPx i w swoim czasie trudno było o coś lepszego w tym przedziale cenowym. Ważne jest także to, że skoro to pierwsze smartfony marki, to przy okazji są także pierwszymi porzuconymi przez nią urządzeniami. Podobnie jest z Redmi Go, które jest pierwszym i jak na razie jedynym smartfonem z Android Go od producenta. Wszystko więc wskazuje na to, że firma zamierza wspierać swoje urządzenia przez 3 lata.

Zobacz też: [Porównanie] Wymiana Redmi Note 7 na Redmi Note 8T – kiedy faktycznie warto?

Oczywiście Redmi Note 7 w oczach niektórych osób został porzucony już wcześniej i… sporo w tym racji. Najnowszą dostępną wersją systemu jest Android 10, nakładki MIUI jest 12.5.1.0, a zabezpieczeń 2021-08-01. W najlepszym razie mowa więc o zakończeniu wsparcia na początku sierpnia ubiegłego roku, a nie teraz. Ta data jest raczej… symboliczna. Potwierdza jednak, że na więcej liczyć w przypadku tego smartfona już nie można. Pozostaje mieć nadzieję, że w przypadku serii Redmi Note 8 Xiaomi będzie bardziej konsekwentne i z dniem ogłoszenia końca wsparcia wyda przynajmniej nowe poprawki bezpieczeństwa.

Redmi Note 7 – naprawdę udany smartfon

Czy Redmi Note 7 dobrym smartfonem był? Jak najbardziej. Biorąc pod uwagę, że swoją premierę miał jeszcze w 2019 roku, to mówimy o jednym z najlepszych smartfonów swoich czasów w stosunku cena/jakość/możliwości. Oczywiście prawdziwym i dla wielu niedoścignionym hitem okazał się dopiero Redmi Note 8 Pro. To jednak zupełnie inna historia, z którą przyjdzie nam się zmierzyć najwcześniej w przyszłym roku. Na razie skupmy się na pożegnaniu siódemki, której bliżej było jednak do jedynki.

Źródło: Gizmochina

Motyw