aktualizacja do coloros12

Aktualizacja do ColorOS 12 – kolejne smartfony OPPO z nową wersją oprogramowania

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Nie tylko posiadacze najnowszych smartfonów OPPO będą mogli cieszyć się z nowego oprogramowania. Aktualizacja do ColorOS 12 dotyczy również starszych modeli, które są już od jakiegoś czasu na rynku. OPPO zdradziło, które telefony otrzymają nową wersję jego autorskiego oprogramowania.

Aktualizacja do ColorOS 12 – kto ją otrzyma?

Aktualizacja do ColorOS 12

Niedawno w Polsce zadebiutowały smartfony z serii Reno7, pojawił się również smartfon Find X5 Pro. Urządzenia te są wyposażone w najnowszą odsłonę ColorOS. Dziś OPPO zapewniło, że nie zapomniało o posiadaczach starszych modeli. Producent rozpoczął proces aktualizacji, w ramach którego w Polsce nową wersję oprogramowania otrzymają posiadacze następujących telefonów:

 • Reno6 Pro 5G
 • Reno6 5G
 • Reno5 5G
 • Reno5 Z 5G
 • Reno 4
 • A54 5G

Regularne aktualizacje oprogramowania wpływają na płynność działania oraz bezpieczeństwo urządzeń – przypomina producent. W zależności od ustawień systemowych ColorOS zainstaluje się automatycznie albo będzie trzeba to zrobić ręcznie. W tym drugim przypadku należy wejść w ustawienia>aktualizacja oprogramowania. Może również pojawić się specjalna ikona w prawym górnym rogu urządzenia. Jej kliknięcie spowoduje, że telefon rozpocznie aktualizację.

Globalna premiera ColorOS 12 od OPPO miała miejsce w październiku ubiegłego roku. Najnowsza wersja oprogramowania zawiera kilka nowości:

 • Gesty w powietrzu – odbieranie i wyciszanie połączeń telefonicznych oraz zarządzanie aplikacjami jest możliwe za pomocą gestów dłoni, bez potrzeby dotykania wyświetlacza.
 • Multiscreen connect – sprawia, że telefon zostaje zintegrowany z systemem komputerowym i w prosty sposób można zarządzać plikami, powiadomieniami i innymi czynnościami między dwoma urządzeniami. Póki co funkcja działa na komputerach z Windowsem.
 • Ochrona przed podglądaniem powiadomień – ukrywa powiadomienia po wykryciu, że ktoś obcy spogląda na telefon.
 • AI Frame Rate Stabilizer – optymalizuje liczbę klatek w grze, by rozgrywka była płynna.
 • Quick Startup – umożliwia działanie gier w tle, by można było w każdej chwili powrócić do rozgrywki.

Czytaj także: OPPO K10 Pro 5G to sprzęt, który warto mieć na uwadze – jego mniejszego brata także

W październiku OPPO ogłosiło swoją politykę aktualizacji. Dla urządzeń wyprodukowanych po 2019, firma zagwarantuje trzy główne aktualizacje Androida dla serii Find X, dwie dla serii Reno/F/K oraz niektórych modeli serii A, oraz jedną aktualizację dla modeli wyposażonych w najmniejszą pamięć RAM, stanowiących niższy segment serii A – ogłosił producent w październiku 2021 roku.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy