Samsung Galaxy Z Fold4 zawias

Samsung stawia na prostotę – zawias Galaxy Z Fold4 będzie pojedynczy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Składane smartfony to nie tylko oczko w głowie Samsunga, ale to, w czym firma jest najlepsza. Nie oznacza to jednak, że wszystko, co zrobił Koreański Gigant, jest optymalnym rozwiązaniem, które można tylko rozwijać. Na szczęście on sam również nie popadł w samozachwyt i postanowił niektóre rzeczy rozwinąć, a niektóre wprost przeciwnie — uprościć. Warto tu pamiętać, że skomplikowane rozwiązanie to nie zawsze jest najlepsze rozwiązanie. I tak, chociaż od kilku generacji zawiasy w składakach Samsunga były złożonymi, wielosegmentowymi konstrukcjami, tak Galaxy Z Fold4, zwany w krajach bałtyckich jako Galaxy Fold4, będzie prostszy.

Samsung Galaxy Z Fold4 zawias

Samsung Galaxy Z Fold4 zawias
Oczywiście to starszy przedstawiciel rodziny, kto zgadnie, który?

Tak przynajmniej wynika z przecieku, według którego Samsung Galaxy Z Fold4 będzie wyposażony w pojedynczy zawias. Oznacza to, że firma ogranicza liczbę ruchomych części w smartfonie. Cięcie kosztów? Możliwe. Warto jednak pamiętać, że im więcej jest ruchomych części, tym większe szanse na to, że ulegną one uszkodzeniu. Raport dodaje, że zamiast dodatkowych wzmocnionych zawiasów skrzydełkowych na końcu, Samsung Galaxy Z Fold4 może mieć pojedynczy zawias, co pozwoli uzyskać cieńszą i lżejszą konstrukcję smartfona. Przy okazji mówi się, że firma będzie nadal korzystać z KH Vatec jako głównego dostawcy zawiasów — i bardzo dobrze, bo ten udowodnił już wielokrotnie, że zna się na rzeczy.

Zobacz też: Samsung Galaxy Z Flip4 i Z Fold 4 w pierwszych plotkach — na co się nastawiać?

Dlaczego jednak tak długo stosowano skomplikowane zawiasy? Otóż tego wymagał najważniejszy elementy składanego smartfona: jego największa zaleta, ale też i wada. Oczywiście mowa jest o wyświetlaczu. Warto tu przypomnieć, że jakiś czas temu pojawił się przeciek, że Samsung Galaxy Z Fold4 będzie wyposażony w wyświetlacz wykonany z mocniejszego materiału, który umożliwi obsługę zwykłego rysika S Pen. Oczekuje się, że urządzenie będzie wyposażone w bardziej wytrzymałą wersję szkła Ultra-Thin Glass (UTG), która może być sprzedawana pod nazwą Super UTG. Być może to właśnie ten ekran umożliwi zastosowanie pojedynczego zawiasu, ponieważ ten byłby zabójczy dla wcześniejszych generacji tej technologii, jednak dla nadchodzącej już nie stanowi większego problemu.

Zobacz też: Wyświetlacz Samsunga Galaxy Z Fold4 z dużymi usprawnieniami – fani Note będą zachwyceni

Biorąc pod uwagę to, oraz fakt, że już w przyszłej generacji Samsung ma dopracować aparat pod ekranem, to możemy się spodziewać, że Galaxy Z Fold4 stanie się urządzeniem kompletnym, przy którym wcześniejsze smartrfony z serii będą się zdawały zaawansowanymi prototypami. Oczywiście pamiętajmy, że wciąż wszystkie te doniesienia są jedynie plotkami. Jednak wszystko w nich ze sobą bardzo ładnie współgra.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy