Obowiązkowy raport dla każdego ze świata IT — poznaj społeczność, do której należysz!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Świat IT stale prężnie się rozwija i wytacza nowe kierunki. Niezależnie, czy zajmujemy się programowaniem, analityką, czy też testujemy tworzone rozwiązania, po prostu tworzymy jedną społeczność. Społeczność, która z jednej strony jest zróżnicowana, aczkolwiek cały rynek na pewno ma wspólne cele. To doskonale pokazują różnorakie badania, w tym także opublikowany właśnie raport Bulldogjob, do którego potencjalnie możecie się zaliczać. W takim razie jak dzisiaj wygląda świat IT? Co zdobywa popularność, czy liczy się wykształcenie, a może miasto? Te wszystkie odpowiedzi znajdziecie właśnie w udostępnionej analizie.

Pracujesz w IT? Poznaj społeczność, do której należysz za sprawą raportu Bulldogjob

bulldogjob-R22-1200x628-partnerzy-100122-2

W styczniu informowaliśmy Was o ankiecie, będącym częścią badania społeczności IT. Czas poznać jej wyniki. W sumie autorzy zebrali ponad 8000 odpowiedzi od 3 stycznia do 27 lutego, ale też należy podkreślić, że w samych wynikach uwzględniono wyłącznie pozytywnie zweryfikowanych pod względem jakości.

Niemniej przejdźmy do konkretów, czyli czego tak właściwie możecie dowiedzieć się z raportu Bulldogjob? Przede wszystkim poznajemy dane demograficzne, ale też możemy utwierdzić się w przekonaniu, czy studia w IT faktycznie są ważne? Czy społeczność ciągle myśli o zmianie pracodawcy? Czy też może warto wyprowadzić się z Polski? Naturalnie raport przedstawia także najważniejsze czynniki, czyli zarobki i to w bardzo szerokiej perspektywie — począwszy od stanowiska, przez doświadczenie, a kończąc na płci. Swoją drogą warto także zobaczyć, która firma jest najbardziej atrakcyjna dla pracowników — tu pojawia się kilka niespodzianek.

Zobacz też: Poznaj Google Ripple, czyli technologię, która ma szansę zawitać w Twoim samochodzie.

Wszystkie te powyższe kwestie znajdziecie w raporcie Bulldogjob, do którego od razu Was odsyłam. Swoją drogą dajcie znać, jak ogólnie odnajdujecie się w świecie IT? Może cały czas myślicie, aby w nim zaistnieć? Lub wręcz przeciwnie, opuściliście społeczność IT? Dajcie znać, jakie są Wasze przemyślenia w komentarzach!

Źródło: Bulldogjob

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy