iPad Pro z klawiaturą na białym stole obok opakowań z iPencil i kartonem produktu.
LINKI AFILIACYJNE

Nowy iPad Pro i iPad Air. Oto co wiemy o urządzeniach, które zaprezentowało Apple

Borys FrancuzMateusz Nowak
2 autorów
3 minuty czytania
Komentarze

Nowy iPad Pro w dwóch wariantach oraz iPad Air, również w dwóch wersjach. To urządzenia, które dziś (tj. 7 maja) zaprezentowało Apple podczas swojego dedykowanego wydarzenia. Oficjalna premiera przyniosła nam sporo emocji i jeszcze więcej technologicznych nowinek wprost z kalifornijskiej firmy.

Nowy iPad Pro

Trzy tablety ustawione jeden za drugim z różnymi wyświetlanymi treściami, przednim tablet z klawiaturą i piórkiem cyfrowym, zaprezentowane przed tym, gdy apple pokazało urządzenie nowy ipad pro.
Fot. Apple / materiały prasowe

Apple zaprezentowało łącznie cztery nowe iPady. Największe zainteresowanie może budzić kolejna wersja iPad Pro. To sprzęt, który pojawi się w dwóch wariantach. Pierwszy będzie dysponować ekranem o przekątnej 11”, a drugi – 13”. Wyświetlacze w obu tabletach będą wykonane w technologii OLED.

Największą zmianą jest jednak procesor. Okazuje się bowiem, że nowy iPad Pro zostanie wyposażony w układ M4 od Apple. Podkreślmy, że jeszcze niedawno w sieci pojawiały się doniesienia o tym, że firma z nadgryzionym jabłkiem może chcieć wykorzystać procesor M3, a M4 pozostawić dla kolejnej generacji urządzeń.

Uzupełnieniem iPada Pro będzie klawiatura Magic Keyboard, dzięki której nowe tablety będzie można w prosty sposób upodobnić do laptopów. Jeśli jednak z jakichś powodów takie połączenie was nie interesuje, zajrzyjcie do naszego rankingu laptopów do 4000 zł.

Co ciekawe do sprzedaży trafi także Apple Pencil Pro, którego cenę ustalono na 129 dolarów, czyli 520 złotych. Filigranowe urządzenie obraca rysik wokół własnej osi oraz korzysta z technologii haptycznej, wchodząc w interakcję z użytkownikiem.

Zdjęcie na Twitterze przedstawiające nowy Apple Pencil Pro z funkcjami takimi jak podwójne stuknięcie, obrotowy ruch, ściskanie, lokalizator oraz różne opcje czułości i precyzji, wraz z informacjami o haptic feedback, niskim opóźnieniu i ładowaniu.
Tłumaczenie: Oto nowy Apple Pencil Pro. Fot. Apple / X, zrzut ekranu

Ceny nowych iPadów Pro (w zależności od wersji) rozpoczynają się od 999 i 1299 dolarów. W przeliczeniu na naszą walutę daje to kolejno 4000 oraz 5200 złotych.

Nowy iPad Air

Linia produktów firmy Apple z MacBookiem Pro, iPadem i iPhonem z otwartymi ekranami pokazującymi interfejs użytkownika systemu iOS, a także AirPods Pro na pierwszym planie.
Fot. Apple / materiały prasowe

Nowy iPad Air, podobnie jak model Pro, wystąpi w wariantach z ekranami o przekątnych 11” oraz 13”. W przypadku modelu Air Apple zastosuje jednak wyświetlacze LCD i procesory M2. W grę wchodzą również ciekawe zmiany wizualne takie jak na przykład umieszczenie przedniej kamerki na dłuższym boku urządzenia.

Sprzęt wykorzysta układ M2, a do sprzedaży trafi w czterech wariantach kolorystycznych. Zgodnie z deklaracjami firmy Apple – nowy iPad Air będzie o 50% szybszy od wcześniejszej generacji, która wykorzystywała układ M1. Cena urządzenia będzie rozpoczynać się od 599 dolarów, czyli około 2400 złotych.

Dwa nowoczesne tablety odbijające wzór zaprojektowany z dynamicznie płynącymi niebieskimi liniami na gradientowym tle.
Nowy iPad Air w dwóch wariantach. Fot. Apple / YouTube, zrzut ekranu

Szczegóły dotyczące nowych iPadów poznaliśmy podczas najnowszego Apple Event, który był transmitowany m.in. na platformie YouTube.

Źródło: Apple, tomsguide.com, X. Zdjęcie otwierające: NYC Russ / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw