smartfony mogą pomóc Ukrainie

Nieużywane smartfony mogą pomóc Ukrainie – zrób z nich dobry użytek

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Orange ogłosił dziś akcję, dzięki której używane smartfony mogą pomóc Ukrainie. Pomarańczowy operator zachęca, aby przynosić swoje telefony do jego salonów. Osoby, które się na to zdecydują, zyskają bon na nowy sprzęt, a także pomogą naszym sąsiadom zza wschodniej granicy.

W jaki sposób nieużywane smartfony mogą pomóc Ukrainie?

orangerecykling.pl

Pomarańczowy operator ogłosił akcję odkupywania nieużywanych smartfonów. Zasady akcji są proste. Przynosimy telefon, który nie jest nam już potrzebny, do jednego z salonów Orange. W zamian otrzymujemy bon na zakup nowego urządzenia, a operator równowartość odsprzedanego smartfona przekazuje Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc Ukrainie. Otrzymany bon jest ważny przez 60 dni i można go wykorzystać, kupując nowy telefon, akcesoria lub spłacając nim pierwszą ratę za wybrane urządzenie.

Swoje nieużywane telefony do salonów Orange mogą przynosić wszyscy, nie tylko klienci pomarańczowego operatora. Urządzenia nie muszą pochodzić z sieci dystrybucji operatora, a także posiadać akcesoriów i ładowarek. Muszą natomiast być sprawne technicznie. Co to oznacza w praktyce? Smartfony muszą włączać się i wyłączać, posiadać sprawny wyświetlacz, nie być połamane, zalane ani zablokowane. Dopuszczalne są normalne ślady użytkowania. Najlepiej, jeśli przed oddaniem telefonu, usuniemy z niego wszystkie dane. W innym wypadku zajmą się tym pracownicy Orange. Akcja z odkupowaniem sprzętu potrwa do wyczerpania puli środków.

Jaką wartość będzie miał bon, który otrzymamy za pozostawienie telefonu w salonie Orange? To zależy od tego, na jaką kwotę zostanie on wyceniony przez konsultanta. Pomarańczowy operator udostępnił jednak stronę z kalkulatorem pozwalającym wstępnie obliczyć, jakiej wartości bonu możemy się spodziewać. Musimy na niej podać model urządzenia, a także ocenić jego stan wizualny oraz techniczny. Przykładowo za sprawnego iPhone’a 6S 64 GB w bardzo dobrym stanie wizualnym możemy spodziewać się bonu o wartości 150 zł, a za działającego Samsunga Galaxy S10e w stanie idealnym – 770 zł.

Czytaj także: Wiosenne bonusy w Orange na kartę i zmiany w ofercie Flexa

Za każdym razem równowartość kwoty z bonu Orange przekaże Polskiej Akcji Humanitarnej. To organizacja, która od blisko 30 lat pomaga ludziom cierpiącym w kryzysach humanitarnych na całym świecie. Dla osób, które musiały uciekać ze swoich domów w Ukrainie zapewnia pomoc bezpośrednią, włączając w to żywność, artykuły higieniczne, wsparcie finansowe i pomoc psychologiczną – przypomina pomarańczowy operator.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy