Steam blokuje pieniądze Ukraińskim twórcom

Steam blokuje pieniądze Ukraińskim twórcom – serwis zasłania się wojną 

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Inwazja na Ukrainę to prawdziwa tragedia dla tamtejszej ludności cywilnej. W tak tragicznej sytuacji dosłownie każdy grosz się liczy i to nie tylko dla tamtejszych władz, czy organizacji humanitarnych, ale także dla każdego obywatela Ukrainy. A mimo to, z całkowicie niezrozumiałych powodów Steam postanowił zablokować wypłaty pieniężne tamtejszym twórcom gier. Odcięcie od źródeł dochodu jest poważnym problemem nawet w czasach pokoju, a co dopiero podczas wojny. 

Steam blokuje pieniądze Ukraińskim twórcom

Ukraińskie studio gier niezależnych, Sowoke Entertainment Bureau, które jest autorem dość ciepło przyjętego indyka  No one lives under the lighthouse, w którym przejmujemy funkcję tragicznie zmarłego latarnika, podzieliło się na Twitterze informacją, że Steam zablokował mu możliwość wypłat środków. Serwis powołuje się przy tym na to, że z powodu wojny wypłaty pieniędzy do banków rosyjskich, ukraińskich i białoruskich nie są możliwe. Serwis napisał e-mail o następującej treści:

Twoje dane bankowe zostały dezaktywowane z następującego powodu: Ze względu na obecne wydarzenia, nie jesteśmy w stanie wysyłać płatności bankowych na Białoruś, do Rosji i na Ukrainę. Dopóki dane bankowe nie zostaną zmienione, Valve nie będzie w stanie dokonywać wypłat Twoich środków. Prosimy o jak najszybsze skorygowanie danych bankowych. W stosownych przypadkach, po wprowadzeniu poprawek, Valve uwzględni wszelkie zaległe salda w następnej miesięcznej partii płatności. Nie możemy dokonywać płatności poza cyklem. 

Zobacz też: Arabia Saudyjska montownią świata? W przypadku iPhone to realny scenariusz

Warto tu podkreślić, że Ukraińskie banki działają, a wpłaty z zagranicy są jak najbardziej możliwe. Warto także podkreślić, że inni twórcy z kraju także zgłaszają otrzymanie podobnych wiadomości. Najbardziej martwi natomiast wzmianka o braku możliwości wypłat poza cyklem. W takim przypadku nawet gdyby założyli konto za granicą, aby tylko móc odebrać swoje pieniądze, to i tak musieliby czekać na wypłatę kolejny miesiąc. To wobec rosyjskiej inwazji może być terminem o miesiąc za długim. Miejmy nadzieję, że Steam zmieni swoje podejście w tej sprawie i czym szybciej skoryguje ten błąd.

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy