Rossgram

Oto Rossgram – rosyjska podróbka Instagrama budzi wiele pytań

2 minuty czytania
Komentarze

Roskomnadzor pozbawił dziesiątki milionów Rosjan dostępu do Instagrama. Oczywiście lokalne gwiazdeczki tego serwisu obwiniają o to Ukrainę, co dość wyraźnie pokazuje poziom zmanipulowania tamtejszego społeczeństwa. A przynajmniej ja mam nadzieję, że to kwestia manipulacji i ci ludzie nie oskarżają świadomie ofiar wojny o to, że nie działają im media społecznościowe zablokowane przez ich własny kraj. Wiele jednak wskazuje na to, że rosyjskie gwiazdy Instagrama wkrótce odzyskają swoją sławę  stając się gwiazdami Rossgrama.

Rossgram

Rossgram

Trzeba przyznać, że ogłoszenie startu projektu i poziom zaawansowania prac jest nadzwyczaj wysoki. Tak, jakby wszystko było zaplanowane już nieco wcześniej. Otóż portal społecznościowy ma wystartować już niedługo, bo 28 marca. Jednak tylko dla wybranych. Początkowo będą mogły z niego korzystać obecne/byłe gwiazdy Instagrama, ich sponsorzy i inwestorzy. Cała reszta uzyska do niego dostęp w bliżej nieokreślonej części kwietnia. Portal ma obsługiwać wszystkie funkcje Instagrama, doda jednak nowe metody zarabiania, jak finansowanie społecznościowe. Brzmi to więc trochę jak OnlyFans, chociaż niekoniecznie do tego samego będzie się sprowadzało. Co więcej, w przygotowaniu są aplikacje na Androida i iOS. 

Zobacz też: Powstał wirtualny asystent do zarządzania energią – jak działa?

Wszystko to dzieje się wręcz podejrzanie szybko. Stworzenie portalu społecznościowego bogatego w masę funkcji i wprowadzającego nowe rozwiązania względem konkurencji nie jest przecież kwestią kilku dni pracy. Nie wiadomo, czy cała inicjatywa nie opiera się na legalnej kradzieży własności intelektualnej, jak kod oryginalnego Instagrama. Z drugiej strony, możliwe, że portal ten powstawał już od jakiegoś czasu i po prostu udało mu się idealnie wstrzelić w moment. Nie należy także wykluczać, że to zwykłe oszustwo. W końcu, aby uzyskać wcześniejszy dostęp, należy uzupełnić formularz i podać swoje dane. Nie należy więc wykluczać, że ktoś chce wykraść te należące do gwiazd rosyjskiego Instagrama i ich sponsorów wykorzystując ich nagłą desperację. Wszystko jednak stanie się jasne w dniu premiery Rossgrama. Swoją drogą nazwa ta brzmi tak, jakby Rosjanie nie byli w stanie stworzyć czegoś własnego.

Źródło: kanobu.ru

Motyw