Google wspiera ukraińskie startupy

Google kupuje kompleks biurowy w Warszawie — jego cena jest ogromna

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Google poinformowało dziś, że kupuje kompleks biurowy w Warszawie. Gigant z Mountain View zatrudnia w Polsce ponad 1000 osób i postanowił wyłożyć niemałe pieniądze na zakup oraz rozwój biur w The Warsaw HUB. Wiemy, ile to kosztowało.

Za jaką kwotę Google kupuje kompleks biurowy w Warszawie?

Minęło 15 lat od momentu, w którym Google otworzyło swoje pierwsze biuro w Polsce. Początkowo był to tylko jeden pokój, w którym mieściły się trzy osoby. Firma prężnie rozwijała jednak działalność w naszym kraju. Obecnie zatrudnia ponad 1000 osób, przy czym tylko w ubiegłym roku przyjęła 350 nowych pracowników. Google otworzyło więc nowe biuro w Warszawie i uruchomiło region Google Cloud — pierwszą tego typu inwestycję w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dziś wzmacniamy nasze zaangażowanie w Polsce, inwestując blisko 2,7 miliarda złotych w zakup i dalszy rozwój kompleksu biurowego The Warsaw HUB, w samym sercu stolicy — poinformowało Google. Jak czytamy w komunikacie wydanym przez firmę, nowe biuro zostało otwarte w tym budynku już w zeszłym roku. Pracują tam osoby odpowiedzialne za rozwiązania Google Cloud. Już teraz jest to największe biuro rozwijające technologie chmury obliczeniowej Google w Europie. Wraz z tą nową inwestycją, w naszych warszawskich biurach będziemy mogli zapewnić przestrzeń do pracy dla 2500 pracowników, z potencjałem na dalszy jej rozwój w miarę potrzeb — zdradza Google.

Firma zapewniła, że w dalszym ciągu chce współpracować z przedsiębiorstwami, szkołami wyższymi, sektorem publicznym i organizacjami pozarządowymi w Polsce. Google stoi na stanowisku, że warto inwestować nie tylko w infrastrukturę, ale też w talent i wiedzę. Firma zapewniła też, że jej przyszłe przestrzenie biurowe będą przystosowane dla osób, które wybiorą stacjonarny lub hybrydowy model pracy, choć jest też przygotowana na to, że niektórzy będą chcieli pracować całkowicie zdalnie.

Czytaj także: Grindr zdradza plany Rosji – aplikacja randkowa dla LGBT w służbie wywiadu

Google przypomniało również o pomocy Ukrainie. Gigant z Mountain View przeznacza 40 milionów złotych dla lokalnych organizacji, które pomagają osobom uciekającym do Polski przed wojną. Środki mają zostać przeznaczone na pomoc humanitarną, ale też na realizację długoterminowych potrzeb uchodźców. Google chce również uruchomić w Campusie Google for Startups na warszawskiej Pradze centrum, w którym organizacje pozarządowe będą mogły świadczyć pomoc psychologiczną i prawną uchodźcom.

źródło: Google Polska

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy