Fitbit Ionic wybucha

Fitbit Ionic wycofany ze sprzedaży – jest potencjalnie niebezpieczny

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Samsung Galaxy Note 7 był istnym postrachem na przełomie 2016 i 2017 roku. Jego wybuchowy charakter dał się dość mocno we znaki wielu użytkownikom, o czym niestety, niektórzy przekonali się na własnej skórze. Okazuje się jednak, że w tym okresie zadebiutowało jeszcze jedno, potencjalnie niebezpieczne urządzenie. To jednak przez lata ukrywało swoje mordercze zamiary w ukryciu, by teraz uderzyć z nienacka. Chodzi tu o Fitbit Ionic, który właśnie odsłonił kły. 

Fitbit Ionic wybucha

Fitbit Ionic wybucha

A dokładniej baterie. Te po latach najwyraźniej lubią dostać spontanicznie samozapłonu. Firma dostała już ponad 100 zgłoszeń w samych Stanach Zjednoczonych, z czego aż 78 osób doznało poparzeń. Brzmi groźnie? No cóż, warto zwrócić uwagę, że firma w USA sprzedała milion urządzeń. To oznacza, że jak na razie wadą dotkniętych jest zaledwie 0,01% sprzedanych urządzeń w tym państwie. Nie oznacza to jednak, że liczba ta nie zacznie wzrastać i producent jest tego świadomy.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka

Firma wydała zalecenie, że właściciele powinni natychmiast przestać nosić Ionica. Wydała także następujące oświadczenie w tej sprawie:

Firma Fitbit, we współpracy z amerykańską Komisją ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC), ogłosiła dobrowolne wycofanie smartwatchy Fitbit Ionic, które firma wprowadziła na rynek w 2017 roku i przestała produkować w 2020 roku. Bateria w smartwatchu Ionic może się przegrzewać, stwarzając zagrożenie poparzeniem. Zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników Fitbit jest dla nas najwyższym priorytetem. Podejmujemy te działania z troski o naszych użytkowników. Klientom Fitbit Ionic zaoferujemy zwrot pieniędzy. To dobrowolne wycofanie produktu z rynku dotyczy wyłącznie urządzeń Fitbit Ionic. Nie ma ono wpływu na inne smartwatche lub trackery Fitbit. Jeśli posiadasz Fitbit Ionic, prosimy o zaprzestanie korzystania z urządzenia. Aby uzyskać informacje na temat sposobu otrzymania zwrotu pieniędzy, odwiedź nasze centrum zwrotu pieniędzy. Można również uzyskać dostęp do specjalnej zniżki na wybrane urządzenia, opaski i usługi Fitbit przez ograniczony czas.

Trzeba przyznać, że producent wyraźnie woli dmuchać na zimne. Jednak w tym przypadku to o wiele lepsze, niż dmuchanie na gorące. Zwłaszcza jeśli tym gorącym jest poparzony nadgarstek.\

Źródło: FitBit

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy