Sony walkman

Nowy Walkman Sony to będzie spojrzenie w przeszłość – może być ciekawie

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Walkman Sony to był kiedyś synonim luksusu. Przenośny odtwarzacz kaset wisiał na pasku lub siedział w kieszeni wielu dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków. Teraz Sony wprowadzi na rynek dwa nowe sprzęty z tej kategorii, choć walkman nie będzie już w stanie odtwarzać kaset. W końcu tych już raczej nie kupimy, ale same urządzenia mogą być ciekawe.

Walkman Sony – dwa nowe odtwarzacze muzyczne

Sony walkman

Nazwa walkman to dla wielu coś, co wywołuje miłe skojarzenia. Wielbiciele muzyki zapewne mieli w swojej kolekcji sprzętów też te, które produkowało Sony. Dziś niektóre urządzenia mogą być sporo warte, ale Sony zamierza wprowadzić na rynek też ich nowsze wersje. Mowa o przenośnym odtwarzaczu muzyki, który ma być z segmentu premium. Do sprzedaży mają trafić dwa urządzenia – Sony Walkman NW–WM1ZM2 oraz NW-WM1AM2. I te mają przynieść wyjątkowe doznania muzyczne oraz usatysfakcjonować nawet najbardziej wybrednych audiofilów. To nie pierwsze tego typu odtwarzacze od Sony, ale te mają być ulepszone niemal pod każdym względem, niż poprzednie generacje.

Oba odtwarzacze wyposażone zostaną we wzmacniacze cyfrowe S-Master HX, które mają zapewnić czysty, bogaty i pełny dźwięk. Do tego ma dochodzić także wysokiej jakości lut bezołowiowy oraz mocniejsze zasilacze obwodu analogowego i cyfrowego. Lepsze mają być także kondensatory: FT CAP3 (z polimerem wielkocząsteczkowym) oraz duży kondensator z polimerem wielkocząsteczkowym. Dodatkowo blok cyfrowy przykryto osłoną z frezowanej miedzi OFC.

Zobacz też: Jeep oraz Razor stworzą… hulajnogę elektryczną.

Oba sprzęty będą działały na Android 11 oraz wyposażone będą w moduły Wi-Fi, co ma ułatwić przesyłanie muzyki na sprzęt. Wyświetlacz HD ma mieć przekątną 5 cali, a muzykę w jakości FLAC 96 Hz można będzie odtwarzać nawet przez 40 godzin na jednym ładowaniu. Do tego dochodzi jeszcze port USB-C i możliwość skorzystania z karty microSD do powiększenia pojemności (NW-WM1ZM2 ma 256 GB, a NW-WM1AM2 — 128 GB). Sprzęty mają pojawić się na rynku w kwietniu tego roku. Ciekawe, jak sobie na nim poradzą, skoro każdy teraz zamiast walkmana ma w kieszeni smartfon?

Źródło: Sony informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy