Meta oskarżona o wprowadzanie w błąd inwestorów

Meta bez kluczowego doradcy, który był od początku Facebooka

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Meta właśnie straciła jednego z najważniejszych członków, dzięki któremu firma osiągnęła taki sukces. Peter Thiel odszedł z zarządu firmy, mimo że był jednym z pierwszych inwestorów Facebooka. Dokładniej rzecz biorąc, dołączył do firmy jeszcze w 2005 roku i zainwestował w portal 500 tysięcy dolarów. To oczywiście okazało się bardzo lukratywną inwestycją. Według oficjalnych informacji przyczyną odejścia była chęć spróbowania swoich sił w polityce wspierając Donalda Trumpa. Nie wiadomo, czy odejście to ma coś wspólnego z ostatnim olbrzymim spadkiem cen akcji firmy.

Doradca Zuckerberga odszedł z Meta

Doradca Zuckerberga odszedł z Meta

Mark Zuckerberg w związku z tym odejściem wydał następujące oświadczenie:

Peter był cennym członkiem naszego zarządu i jestem głęboko wdzięczny za wszystko, co zrobił dla naszej firmy — od uwierzenia w nas, gdy niewielu innych by to zrobiło, do nauczenia mnie tak wielu lekcji o biznesie, ekonomii i świecie Peter jest naprawdę oryginalnym myślicielem, któremu możesz przedstawić swoje najtrudniejsze problemy i uzyskać unikalne sugestie. 

Zobacz też: Microsoft uratował cyberprzestrzeń – liczne ataki DDos powstrzymane

Warto tu podkreślić, że wiele osób w Facebooku miało negatywny stosunek do Thiela przez wzgląd na jego poparcie dla Donalda Trumpa. Mówi się, że tylko dzięki jego interwencji ten nie został zbanowany na Facebooku, tak, jak miało to miejsce w innych mediach. Warto także dodać, że Zuckerberg zwykle brał stronę Thiela, mimo odmiennych poglądów politycznych i jego zaangażowania w kilka afer biznesowych.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy