Unia Europejska o odejściu Meta

Akcje Facebooka nurkują – wszystko przez spadek aktywności na Facebooku

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Raport finansowy Mety za czwarty kwartał przyniósł niemiłą dla firmy statystykę. Po raz pierwszy od momentu powstania 17 lat temu liczba użytkowników Facebooka na świecie spadła. Wiadomość ta sprawiła, że akcje spółki spadły aż o 24% w przedłużonym obrocie, wymazując około 200 miliardów dolarów z wartości rynkowej Mety. W porównaniu do tego inwestycja 10 miliardów dolarów w rozwój Metaverse robi o wiele mniejsze wrażenie.

Facebook traci użytkowników

Facebook traci użytkowników

Liczba aktywnych użytkowników spadła z 1,93 mld do 1,929 mld w czwartym kwartale. Wciąż mowa jest więc o olbrzymiej liczbie osób korzystających z platformy. Większym problemem jest jednak to, jak zmienia się postrzeganie Facebooka. Ten przestał być już platformą dla młodych i nowoczesnych, a stał się nudnym portalem dla osób dorosłych i starszych. A wszystko to z powodu dorastania jego użytkowników. Młodsze pokolenia wolą serwisy skierowane głównie do nich jak na przykład TikTok. Nastoletni i młodzi dorośli użytkownicy Facebooka spędzają mniej czasu na portalu społecznościowym, a ludzie dołączają do niego w nieco starszym wieku: około 24 lub 25 lat. Istnieje obawa, że wskaźnik ten będzie tylko rósł.

Zobacz też: Była żona Billa Gatesa zmienia swoje zamiary względem fundacji

Nie pomagają tu także liczne skandale wokół innej platformy Meta, czyli Instagrama. Zwłaszcza ten o jego destrukcyjnym wpływie na psychikę młodych osób, czy rynku narkotykowym wewnątrz niego. Doszło nawet do tego, że Facebook, jeszcze przed zmianą nazwy, został okrzyknięty najgorszą firmą 2021 roku. Oczywiście nikt nie wróży tu rychłego końca platformy, jednak historia zna wiele przypadków upadających gigantów. Firma musi więc działać teraz, kiedy pojawiają się pierwsze symptomy.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy