Starlink Premium

SpaceX wprowadza Starlink Premium — prędkości i cena zwalają z nóg

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

SpaceX postanowiło rozwinąć usługę Starlink o pakiet premium. Ten obiecuje wyższe prędkości pobierania i wysyłania danych. Dodatkowo zawiera większą antenę, która powinna działać lepiej w ekstremalnych warunkach pogodowych. Pakiet ten rzecz jasna będzie drogi nawet w porównaniu do podstawowego. Przy okazji jednak do szybszego i bardziej stabilnego łącza dostaniemy priorytetowe wsparcie 24/7 w razie jakichkolwiek problemów.

Starlink Premium

SpaceX po cichu wprowadził nowy i droższy poziom dla swojej usługi Starlink o nazwie Starlink Premium. Oczywiście po cichu z perspektywy konta medialnego firmy, ponieważ na swoim koncie Twitter pochwalił się nim Elon Musk. Wydaje się, że nowy poziom usług jest skierowany głównie do klientów biznesowych i korporacyjnych, którzy potrzebują większej przepustowości. Usługa ta gwarantuje prędkości pobierania między 150 megabitów na sekundę i 500 megabitów na sekundę, z opóźnieniem około 20 do 40 milisekund. Dla porównania poziom standardowy oferuje prędkość pobierania od 50 do 250 megabitów na sekundę. Wersja Premium również podwaja prędkość wysyłania warstwy standardowej, oferując przy tym między 20 a 40 megabitów na sekundę.

Zobacz też: Oto największy powerbank – oferuje aż 27 milionów mAh i może zasilić cały dom

Oznacza to jednak, że będzie trzeba za to zapłacić o wiele więcej i to nie tylko miesięcznie, ale i na starcie. Starlink co prawda nie podaje cennika wersji Premium dla Polski, chociaż sama usługa będzie u nas dostępna. Dlatego też w przypadku tego porównania lepiej posłużyć się cenami z USA. I tak standardowa usługa Starlink kosztuje 99 dolarów miesięcznie, a sprzęt 499 dolarów. Natomiast Premium to wydatek rzędu 2500 dolarów za antenę i 500 dolarów miesięcznie. Można jednak założyć, że należy tu zastosować mnożnik razy 4,5, aby dostać przybliżoną cenę w złotówkach. Warto dodać, że usługa ma wystartować już w drugim kwartale tego roku.

Źródło: Starlink

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy