Powerbank 27 milionów mAh

Oto największy powerbank – oferuje aż 27 milionów mAh i może zasilić cały dom

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wiele osób twierdzi, że nie ma czegoś takiego, jak za duży powerbank. Jednak Chiński gwiazdor YouTube, Handy Geng w tej kwestii chyba jednak trochę przesadził. Jako że żaden z producentów nie był w stanie dostarczyć mu powerbanku, który sprostałby jego oczekiwaniom, to postanowił sam stworzyć poręczne urządzenie przenośne mające zapewnić mu zasilanie urządzeń mobilnych w terenie przez długi czas. Czy mu się udało? No cóż, to zależy. Jeśli za poręczność można uznać fakt, że da się powerbank holować, a za mobilne urządzenie duży telewizor, pralkę lub skuter elektryczny, to jest to pełny sukces. Wszystko dzięki temu, że stworzył powerbank o monstrualnej pojemności 27 milionów mAh.

Powerbank 27 milionów mAh

Oczywiście samo urządzenie to swego rodzaju żart, o czym świadczy deklarowana pojemność. Wyrażenie 27 milionów mAh ma tyle samo sensu, ile podawanie odległości między miastami w milimetrach. Poprawnym wyrażeniem byłoby 27 tysięcy Ah. Nie brzmi to jednak aż tak epicko. Jednak nie zmienia to faktu, że ten powerbank naprawdę powstał i oferuje deklarowaną pojemność. Konstruktor rozpoczął swój projekt od złożenia ramy urządzenia. Aby zapewnić sobie możliwość przenoszenia urządzenia, już na tym etapie wyposażył je w kółka. Szkoda, że nie pomyślał o silniku elektrycznym — byłoby mu o wiele łatwiej. 

Zobacz też: Rozmowy pomiędzy klientami Orange i T-Mobile od teraz w HD Voice+

Oczywiście, tym co najważniejsze są akumulatory. Te… no cóż, nie były raczej tanie. Autor projektu kupił bowiem zestaw zasilający auto elektryczne. Przy okazji jednak są one o wiele łatwiejsze do takich zastosowań niż zbudowanie powerbanku o tej pojemności z ogniw 18650. W tym przypadku musiałby bowiem połączyć ich aż 7715 sztuk, a i to przy założeniu, że wybrałby takie o pojemności 3500 mAh. Włożona praca, koszta i ewentualne problemy raczej przekreślają sensowność takiego podejścia.

Zobacz też: Stretch — robot Boston Dynamics dostał swoją pierwszą pracę!

No dobrze, ale co ten powerbank potrafi? Geng twierdzi, że pojemność 27 milionów mAh jest wystarczająca do naładowania około 5000 telefonów z bateriami 3000 mAh. Zawiera również 60 gniazdek elektrycznych i do każdego z nich można podłączyć ładowarkę. Jednak nie tylko smartfony i przenośne urządzenia można nim zasilać. Dzięki wbudowanej przetwornicy spokojnie zasilimy każdy sprzęt domowy.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy