Fanowski remaster Resident Evil 4 jest już dostępny!

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Resident Evil 4 to gra, która swoją premierę na konsolach miała w 2011 roku. Debiut na komputerach osobistych zaliczyła natomiast trzy lata później. Teraz do sieci trafił fanowski remaster gry, który diametralnie zmienia jej grafikę.

Nowy wygląd Resident Evil 4

Siedem lat — tyle czasu musiało minąć, aby prace Alberta Marina i jego zespołu zamieniły się w gotowy produkt. Dziś do obiegu trafił patch, który ulepsza grafikę w Resident Evil 4 (wersja PC). Programiści pracowali w pocie czoła, modernizując wygląd gry w taki sposób, aby działała ona na nowych sprzętach. Zespół Marina przeanalizował każdy pojedynczy obraz z gry głównie dzięki pomocy funduszy, które zebrali sami fani projektu. Od teraz tytuł od Capcom można ogrywać w zupełnie nowej, odświeżonej wersji.

Bardzo imponujące wydaje się zaangażowanie zespołu. Programiści, gdy trafiali na bardzo stare tekstury, których nie dało się odświeżyć, decydowali się na stworzenie ich od podstaw dzięki sztucznej inteligencji. Wszystko oczywiście zostało zachowane w oryginalnej stylistyce gry. Na początku 2021 roku zespół Marina opracował ponad 4500 plików w Photoshopie. Na tamten moment oznaczało to więcej niż 9000 godzin żmudnej pracy nad projektem.

Zobacz też: Dany Trejo pojawi się w wyczekiwanym OlliOlli World!

Co ciekawe producent i wydawca oryginalnej gry — Capcom nie próbował nawet wpływać na programistów. Mało tego! Firma przypięła nawet post informujący o rozpoczęciu prac nad takowym projektem na blogu Resident Evil 4 w serwisie Steam.

Trzeba także zaznaczyć, że patch nie wprowadza żadnych zmian w rozgrywce. Jest to tylko i wyłącznie odświeżenie grafiki w PC-towej wersji Resident Evil 4. Grafiki, która została wydana w 2014 roku, więc już osiem lat temu. Programiści dopracowali każdy detal gry do takiego stopnia, że powstały nowe tekstury kamieni, klamek i innych nawet mało istotnych obiektów.

Dla osób zainteresowanych pobraniem patcha zamieszczamy link do strony zespołu. Do zainstalowania łatki potrzebna jest oczywiście podstawowa gra, która do trzeciego lutego znajduje się na promocji w serwisie Steam (21 złotych).

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy