realme Pad jako tablet dla dziecka

W Polsce pojawił się realme Pad w wersji LTE – producent ugiął się też w kwestii aktualizacji

4 minuty czytania
Komentarze

Tablet realme Pad dostępny w Polsce jest już od jakiegoś czasu. Przynajmniej dostępny był w wersji Wi-Fi, a teraz przyszła na obiecaną przez realme kolejną odsłonę urządzenia. Mowa o realme Pad w wersji z modemem LTE. Od teraz można już kupować sprzęt, który nie tylko da nam więcej mobilności, ale także przychodzi z większą pamięcią RAM oraz miejscem na dane. Ile trzeba za niego zapłacić?

Tablet realme Pad LTE – cena i dostępność w Polsce

realme Pad tablet

Przywykliśmy do tego, że realme bardzo często wypuszcza nowe smartfony. Taka strategia zaowocowała tym, że firma bardzo szybko zyskała na popularności. Stosunek ceny do jakości zrobił swoje, więc nikogo nie dziwi już to, że ktoś posiada smartfon realme. Firma ma w swoim portfolio znacznie więcej produktów, ale nie wszystkie trafiają do Polski. Ostatnio w naszym kraju zadebiutowała nowa przystawka do telewizorów, czyli realme Smart TV Stick 4K. Takie urządzenia cieszą się niesłabnącą popularnością, ale realme nie zapomniało też o danej obietnicy w kwestii swojego jedynego tabletu w ofercie. Kiedy ten debiutował w Polsce firma informowała, że w późniejszym terminie do sprzedaży trafi wersja z modemem LTE. I tak się teraz stało.

Nowy realme Pad LTE pod względem wyglądu nie różni się niczym od recenzowanego przez nas sprzętu. Za to specyfikacja jest tutaj trochę lepsza, co znalazło swoje odzwierciedlenie w cenie urządzenia. Ta bowiem jest oczywiście odpowiednio wyższa, niż w przypadku wersji z samym Wi-Fi. Cena realme Pad LTE została ustalona na 1399 złotych. Sprzęt można zamawiać w sklepach z elektroniką czy na stronie producenta. Oprócz modemu LTE ta wersja realme Pad charakteryzuje się także 6 GB RAM oraz 128 GB miejsca na dane. To z pewnością w jakimś stopniu wpłynie na pracę samego sprzętu, więc jeżeli ktoś szukał tabletu z Androidem na pokładzie, to poniżej znajdziecie odnośniki do sklepów, gdzie możecie go kupić.

Zobacz też: Nowa funkcja dla posiadaczy PlayStation 5 – może być przydatna.

Specyfikacja realme Pad

 • Wyświetlacz: IPS LCD, przekątna 10,4 cala, rozdzielczość 2000 x 1200
 • Aparaty: 8 Mpix (tylny) i 8 Mpix (przedni)
 • Procesor: Qualcomm Mediatek Helio G80 z grafiką Mali-G52 MC2
 • Pamięć RAM: 4/6 GB
 • Pamięć Flash: 64/128 GB (slot na karty pamięci)
 • Łączność: WiFi Protocol 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS
 • Akumulator: 7100 mAh, dołączona ładowarka 18 W, ładowanie zwrotne
 • System: realmeUI for Pad
 • Bezpieczeństwo: PIN / wzór / odblokowywanie twarzą
 • Głośniki: cztery głośniki, Dolby Atmos, Hi-Res Audio
 • Gniazdo słuchawkowe
 • Kolor obudowy: Grey, Gold
 • Wymiary: 246,1 x 155,9 x 6,9 mm
 • Waga: około 440 gramów

Aktualizacja realme Pad do Android 12

Jakiś czas temu pisaliśmy dla Was o decyzji realme w kwestii aktualizacji tego tabletu. Sprzęt miał dostawać jedynie aktualizacje bezpieczeństwa i pozostać w wersji z Android 11 na pokładzie. To była dość dziwna decyzja, bo przecież realme w kwestii smartfonów mocno podkreśla to, że zależy im na aktualizacjach systemowych. Poniekąd brak aktualizacji tabletu do nowszej wersji miał być tłumaczony tym, że realme chce skupić się na smartfonach właśnie. Oczywiście sprzęt nawet bez aktualizacji do Android 12 dalej byłby sprawny, ale to trochę rzutowało na politykę firmy w tej właśnie kwestii. Nie trzeba było długo czekać na to, aż producent zmieni swojej podejście do kwestii aktualizacji realme Pad.

Tablet ma dostać bowiem aktualizację do Android 12 wbrew temu, co zapowiadano wcześniej. To oczywiście dobra wiadomość, bo pokazuje, że realme faktycznie może słuchać swojej społeczności. Zła wiadomość jest natomiast taka, że na taką aktualizację użytkownicy tabletu trochę będą musieli poczekać. Aktualizacja ma pojawić się bowiem dopiero w trzecim kwartale tego roku, choć to też nie jest pewne, czy nie przyjdzie na nią poczekać trochę dłużej. Wiadomo, że tablet nie jest priorytetem firmy, która swój sukces zawdzięcza smartfonom. Jednak taka zmiana faktycznie dobrze wróży, bo może dać sprzętowi trochę więcej „życia”. Producent ma też dostarczać przez trzy lata aktualizacje bezpieczeństwa, więc dla osób, które uważają ten aspekt sprzętu za istotny, to zdecydowanie dobra informacja.

Źródło: realme / Android Authority