realme Smart TV Stick 4K przystawka TV

W Polsce pojawiła się nowa przystawka do TV – oto realme Smart TV Stick 4K

4 minuty czytania
Komentarze

W Polsce pojawił się właśnie realme Smart TV Stick 4K, czyli nowa przystawka Smart TV, która zmieni nasz telewizor w multimedialną maszynę. To już kolejny produkt od realme, który nie jest smartfonem. W końcu firma zaczyna trochę odważniej podchodzić do naszego rynku i wprowadzać na niego produkty, które dostępne są w Indiach czy Chinach. Tym samym rozszerza swoje portfolio, co jest dużym plusem.

realme Smart TV Stick 4K trafia do Polski

realme Smart TV Stick 4K przystawka TV

Nie każdy ma w domu Smart TV, czyli telewizor dający jednocześnie dostęp do innych treści multimedialnych, niż w przypadku kablówki czy satelity. Obecnie większość telewizorów dostępnych na rynku ma już ten „dodatek”, ale przecież rzadko kiedy zmienia się dobrze działający telewizor tylko po to, by móc na nim oglądać Netflixa czy YouTube. O wiele tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest kupno przystawki do telewizora. Na rynku jest ich już całkiem sporo. Samo Google ma przecież kilka wersji Chromecasta, a do tego dochodzi m.in. Amazon Fire Stick TV. Do tego wielu operatorów telewizji kablowej dodaje do oferty dekodery, które spełniają rolę mały przystawek do TV właśnie. Teraz w Polsce dostępna jest już nowe urządzenie, które może zainteresować tych szukających dla siebie przystawki do telewizora.

Mowa o realme Smart TV Stick 4K, czyli produkcie, który swoją premierę miał już jakiś czas temu, ale dopiero teraz zawitał do naszego kraju. Z zalet z pewnością można wymienić to, że całość działa już na Google TV, więc są też szanse, że przystawka będzie długo aktualizowana. Do tego dochodzi także wsparcie dla jakości 4K przy 60 klatkach na sekundę czy HDR10+. Przystawka wyposażona jest także w złącze HMDI 2.1, a na pokładzie nie zabrakło Chromecasta. Nie powinno więc być problemów ze streamowaniem obrazu np. ze smartfona na ekran telewizora. W zestawie ma być także dołączany pilot, a jeżeli jesteśmy fanami Asystenta Google, to realme Smart TV Stick 4K też ma możliwość z niego skorzystać. Widać więc, że na papierze całość prezentuje się zachęcająco. Poniżej możecie się zapoznać z pełną specyfikacją urządzenia, a także tym, ile przyjdzie nam za nie zapłacić.

Zobacz też: Jaki wideorejestrator wybrać w 2022 roku?

Specyfikacja realme Smart TV Stick 4K

 • Procesor: Czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A35
 • Chip: Amlogic S905 Y4
 • Pamięć: 2 GB DDR4 + 8 GB na dane użytkownika
 • Rozdzielczość: 3840*2160 pikseli
 • Interface: HDMI 2.1: 1  USB 2.0: 1
 • Bluetooth: 5.0
 • Maksymalna liczba obsługiwanych urządzeń Bluetooth: 5
 • System operacyjny: Google TV wersja 11
 • Wi-Fi: 802.11ac 2.4GHz / 5GHz
 • Obraz: Jakość: HDR 10 HDR10+ HLG Format: JPEG, GIF, PNG, BMP, WebP
 • Dźwięk: Format dźwięku: *.mp3, *.wav, *.aac, *.m4a, *.flac, *.ogg, *.m4a Dekompresja: MPEG-4 AAC Profile (AAC LC) MPEG-4 HE AAC Profile (AAC+) MPEG-4 HE AACv2 Profile (enhanced AAC+) AAC ELD (enhanced low delay AAC) xHE-AAC (ISO/IEC 23003-3 Extended HE AAC Profile FLAC, MP3, MIDI, Vorbis, PCM/WAVE, Opus”
 • Video: Format video: *.mkv,*.wmv,*.mpg, *.mpeg, *.dat, *.avi, *.mov, *.mp4, *.rm Prędkość odtwarzania: 4K AV1 VP9 Profile-2 up to 4Kx2K@60fps H.265 HEVC [email protected] up to 4Kx2K@60fps AVS2-P2 Profile up to 4Kx2K@60fps H.264 AVC [email protected] up to 4Kx2K@30fps MPEG-4 ASP@L5 up to 1080P@60fps (ISO-14496) WMV/VC-1 SP/MP/AP up to 1080P@60fps AVS-P16(AVS+) /AVS-P2 JiZhun Profile up to 1080P@60fps MPEG-2 MP/HL up to 1080P@60fps (ISO-13818) MPEG-1 MP/HL up to 1080P@60fps (ISO-11172)
 • Wymiary: 99,2 x 29,8 x 14,5 mm
 • Waga: 36,5 gramów
 • Kolor: Czarny
 • Informacja dodatkowa: ChromeCast, Asystent Google, Zdalne sterowanie pilotem głosowym Bluetooth
 • Zawartość opakowania: realme smart TV stick, pilot, zasilacz z przewodem zasilającym USB, przedłużacz HDMI, baterie 2 szt., instrukcja użytkowania, karta gwarancyjna

Cena realme Smart TV Stick

realme Smart TV Stick 4K przystawka TV

No dobrze, skoro o nowej przystawce od realme wiemy już praktycznie wszystko, pora przejść do jej ceny. W Polsce realme Smart TV Stick 4K wyceniono na 279 złotych i sprzęt możemy kupić w oficjalnym sklepie producenta lub w sieci sklepów Media Expert. Co ciekawe w Media Expert jest informacja, że normalnie przystawka wyceniona jest na 379,99 złotych i teraz jest przeceniona. Jednak tej informacji nie znajdziemy już na stronie realme i nie było jej w przesłanej nam informacji prasowej.

Źródło: realme informacja prasowa

Motyw