PlayStation 5 Game Capture

Sony po cichu wprowadza ważną funkcję do PlayStation 5

2 minuty czytania
Komentarze

Sony oficjalnie rozpoczęło we wtorek ciche wprowadzanie funkcji przesyłania multimediów. Posiadacze PlayStation 5 mogą łatwiej udostępniać swoje ulubione zrzuty ekranu w wysokiej rozdzielczości na swoich telefonach za pośrednictwem aplikacji PlayStation. Funkcja ta pojawiła się po raz pierwszy w październiku, ale tylko w wersji beta w Kanadzie i Japonii. Teraz zaś obejmuje ona zasięgiem cały świat.

PlayStation 5 Game Capture

PlayStation 5 Game Capture

Sony udostępniło możliwość przesyłania Game Capture na całym świecie. Jednak funkcja nie jest całkowicie prosta do skonfigurowania, ponieważ jest kilka rzeczy, które należy zrobić na PS5 i telefonie, aby ją uruchomić. Po pierwsze trzeba przejść do Galerii mediów w systemie PlayStation 5, która znajduje się w Bibliotece gier, w pobliżu dolnej części strony. Wygląda ona jak prostokąt z ikoną aparatu. Jej otwarcie powinno spowodować automatyczne wyświetlenie poniższego monitu, dającego opcję: Włącz automatyczne przesyłanie. Alternatywnie, można przejść do Ustawienia>Zdjęcia i transmisje>Zdjęcia, gdzie znajduje się przełącznik umożliwiający włączenie tej funkcji. Po jej włączeniu PS5 będzie automatycznie przesyłać nowe zrzuty ekranu i krótkie klipy wideo do chmury, gdzie będzie można uzyskać do nich dostęp z poziomu aplikacji PlayStation w telefonie. Jeśli jednak aplikacja jest już uruchomiona w tle, należy ją najpierw zamknąć i ponownie otworzyć. 

Zobacz też: Elroy Air zaprezentowało samolot transportujący przesyłki

Następnie należy przejść do Biblioteki gier w aplikacji PlayStation dla systemu Android lub iOS, aby znaleźć przesłane multimedia. Te ukrywają się pod ikoną z sześcioma kwadratami i kontrolerem. Tam znajduje się opcja o nazwie Zrzuty. W tej sekcji znajdują się zrzuty ekranu i wideo z 14 dni. Można zapisać je do rolki aparatu, skąd da się je udostępnić na portalach społecznościowych, zrobić z nich swoje tło, lub przenieść je do komputera. Opcja ta wciąż nie jest u wszystkich dostępna. Z czasem jednak powinna pojawić się u wszystkich.

Źródło: TechSpot

Motyw