Google bez narzędzia parametrów URL

Google zmieni sposób wyszukiwania obrazów na smartfonach

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Google testuje nowy projekt dla przeglądarki obrazów w wyszukiwarce Google. Zaktualizowany UI zawiera nowe elementy projektu, które są zgodne z nowymi wytycznymi Material You oraz współpracują z dynamicznym systemem tematycznym Androida 12. Co ciekawe, przeprojektowany wygląd przeglądarki obrazów pojawił się już u niektórych użytkowników. Nie jest on jednak jeszcze szeroko dostępny, a aktualizacja odbywa się po stronie serwera. Sam niestety nie mam do niego jeszcze dostępu. Dlatego też posłużę się grafikami udostępnionymi przez 9to5Google.

Wyszukiwarka obrazów Google z nowym UI

Jak widać na załączonych zrzutach ekranu, podglądy obrazów nadal zajmują górną połowę ekranu. Jednakże nazwa witryny i favicon są teraz wyświetlane w pigułce w lewym górnym rogu podglądu. Przycisk x do zamknięcia podglądu został przeniesiony z lewego górnego rogu do prawego górnego i ma trzykrokowy przycisk menu obok niego, który mieści opcje Udostępnij i Dodaj do Zakładek. Nazwa strony i tytuł artykułu są znacznie większe w nowej szacie graficznej, ale nadal pojawiają się tuż pod podglądem zdjęcia.

Zobacz też: YouTube banuje kanały związane z grupą Oath Keepers

Przycisk Odwiedź został przeniesiony do lewego dolnego rogu i to, wraz z resztą elementów UI pod podglądem. Zwieńczeniem nowego UI jest to, że powiązane obrazy są teraz wyświetlane w karuzeli, które można rozwinąć, a przycisk Google Lens ma teraz wyróżniającą się pozycję w lewym dolnym rogu. Samo Google niestety nie pochwaliło się jeszcze tą zmianą. Nie wiadomo więc kiedy i czy w ogóle wejdzie ona do szerszego użytku.

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy