ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nastolatek przejął kontrolę nad samochodami Tesla

Nastoletni haker przejął kontrolę nad ponad 20 Teslami

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W tym tygodniu pewien nastolatek poinformował, że uzyskał zdalny dostęp do ponad dwudziestu samochodów Tesla w wielu krajach i próbuje skontaktować się z ich właścicielami. Lista rzeczy, które może zrobić z przejętymi pojazdami, jest długa i niebezpieczna. Pocieszający jest tu fakt, że nie ma on złych zamiarów. Problem w tym, że skoro jemu się udało, to równie dobrze może to zrobić ktoś, kto już nie jest tak miłym gościem.

Nastolatek przejął kontrolę nad samochodami Tesla

Dziewiętnastoletni specjalista ds. bezpieczeństwa IT David Columbo poinformował w wątku na Twitterze, że uzyskał całkowitą kontrolę nad ponad 25 Teslami w 13 krajach bez wiedzy ich właścicieli. Nie chce ujawnić, jak dokładnie tego dokonał, dopóki nie zgłosi luki w zabezpieczeniach do organizacji non-profit Mitre. Columbo powiedział jednak, że było to spowodowane błędami ze strony właścicieli, a nie błędem w oprogramowaniu Tesli. Dodał także, że między innymi może wyszukać dokładną lokalizację każdego samochodu, wyłączyć ich zabezpieczenia, otworzyć ich drzwi i okna, nawet gdy są w drodze, odtwarzać muzykę i filmy z YouTube na pełnej głośności. Podczas gdy Columbo nie może zdalnie prowadzić samochody, mógłby je ukraść, gdyby był w ich fizycznej lokalizacji. Zespół ds. bezpieczeństwa Tesli już obiecał, że przyjrzy się sprawie.

Zobacz też: Lego opóźnia zestaw „Overwatch 2”! Powodem skandal na tle seksualnym

Nawet jeśli Columbo twierdzi, że to nie jest wina Tesli, to i tak może to być problem PR-owy dla firmy, malując w umysłach konsumentów samochody jako coraz bardziej podatne na ataki. Pod koniec ubiegłego roku Tesla wycofała znaczną liczbę pojazdów sprzedanych w USA z powodu problemów z pokrywą bagażnika. Ten incydent może również wpłynąć na rozwój trybu samojezdnego Tesli, który wciąż jest w fazie beta.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy