ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
InPost podnosi ceny

26-latek włamał się do paczkomatu i ukradł laptopa, którego… sam zamówił

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

W listopadzie 2021 roku w Zgorzelcu ktoś włamał się do paczkomatu i ukradł z niego laptopa. Policji udało się wytypować podejrzanego i dokonać jego zatrzymania. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że włamywaczem okazał się mężczyzna, który sam wcześniej zamówił laptopa, którego postanowił ukraść.

Włamał się do paczkomatu i ukradł swojego laptopa

źródło: KPP Zgorzelec

W połowie listopada 2021 roku Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu otrzymała zgłoszenie o włamaniu do skrytki w paczkomacie. Ktoś ukradł z niej przesyłkę. Był nią laptop o wartości niecałych 900 zł. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Kryminalnego podjęli czynności procesowe i operacyjne. Udało im się wytypować włamywacza, którego zatrzymali.

Na początku stycznia tego roku 26-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało skradziony komputer złodziej sam zamówił na jednej z internetowych platform handlowych — poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.

Zagadką pozostaje to, dlaczego mężczyzna ukradł laptopa, którego wcześniej zamówił i który i tak był jego własnością. Wystarczyło otworzyć skrytkę np. za pomocą aplikacji lub kodu QR i legalnie wyjąć swoje urządzenie. Jedną z teorii może być to, że komputer został wysłany z opcją płatności za pobraniem, a zamawiający nie miał zamiaru za niego płacić.

Czytaj także: Poczta testuje technologię RFID — śledzenie przesyłek ma działać lepiej, niż teraz

Zapytaliśmy oficer prasową KPP w Zgorzelcu o to, czy znany jest już powód, dla którego zatrzymany włamywacz ukradł laptopa, skoro wcześniej sam go kupił. Gdy otrzymamy odpowiedź, poinformujemy o tym.

źródło: KPP Zgorzelec, zdjęcie główne: InPost

Sprawdź najnowsze wpisy