ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Steam z nowymi zasadami promocji

Steam bije rekordy aktywności! Ponad 28 milionów graczy jednocześnie

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Jedna z najpopularniejszych platform dystrybucji cyfrowej — Steam pobił kolejny rekord. Serwis stworzony przez Valve odnotował, że w pewnym momencie na platformie było zalogowanych ponad 28 milionów użytkowników jednocześnie.

Steam pobił swój rekord

Steam bije rekord

Nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy platformy muszą przyznać, że rekord jest imponujący. Steam równolegle obsługiwał aż 28 230 853 graczy z całego świata. Poprzednio rekord platforma należąca do Valve ustanowiła na początku tego miesiąca. Wówczas jednocześnie na Steamie zalogowanych było 27 942 036 użytkowników. Ciężko stwierdzić, czy ten trend się utrzyma, powodując ustanowienie kolejnego rekordu w przyszłym tygodniu. Jednakże analityk Daniel Ahmad jest dobrej myśli i uważa, że próg będzie wzrastać regularnie. Ahmad zauważa również, że silny wzrost jednoczesnych sesji na platformie Steam odnotujemy głównie dzięki trwającej wciąż pandemii COVID-19.

Zobacz też: Oszałamiające statystyki gry Rust — ponad 12 milionów sprzedanych egzemplarzy

Rekord padł w okolicach godziny 15:00 czasu polskiego dziewiątego stycznia, czyli wczoraj. Warto odnotować, że z ponad 28 milionów graczy aż 7 866 820 z nich było w tym momencie w trakcie rozgrywki.

Patrząc przez pryzmat gier, w jakie grają najczęściej użytkownicy Steam, bezwzględnie panuje tutaj popularny na całym globie o Counter-Strike: Global Offensive. Gra Valve pozostaje na szczycie z 797 438 graczami. Piętro niżej znajduje się Dota 2 z liczbą 500 000 użytkowników, a trzecie miejsce zajmuje Apex Legends. Innymi popularnymi aktualnie grami na Steam są: PUBG: BATTLEGROUNDS, Rust, Grand Theft Auto V, New World, ARK: Survival Evolved, Football Managers 2022 i Team Fortress 2. W ten sposób prezentuje się dziesiątka najpopularniejszych gier na platformie, a wszystkie statystyki są ogólnodostępne na stronie Steam.

Źródło: Comicbook

Sprawdź najnowsze wpisy