ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Oszałamiające statystyki gry Rust — ponad 12 milionów sprzedanych egzemplarzy

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Wydana w 2013 roku gra Rust święci coraz większe sukcesy. Wydawca tytułu wraz z platformą Steam przedstawił infografikę, pokazującą spektakularne liczby gry.

Rust sprzedał się w ponad 12 milionach egzemplarzy

Infografika poza informacją o sprzedaniu blisko 12,5 miliona kopii gry, dała nam również wgląd w inne statystyki. Dowiedzieliśmy się między innymi, że ponad pół miliona kont zostało zbanowanych przez administratorów gry.

Tytuły może pochwalić się również imponującą liczbą graczy zalogowanych jednocześnie podczas jednej sesji. 267 211 użytkowników w tym samym czasie grało w grę od Facepunch Studios.

Zobacz też: Fortnite podpisał umowę z Paramount? Wojownicze Żółwie Ninja mogą pojawić się w grze

Rust sukcesy świętował również na innych płaszczyznach. Mowa tu, chociażby o platformach streamingowych. W pewnym momencie Rusta oglądało jednocześnie ponad milion widzów na Twitchu. Spowodowało to, że grę na tej samej platformie wyświetlono łącznie 1,3 miliarda razy. Według statystyk studia Facepuncha oznacza to, że Rust oglądano przez łącznie ponad 300 milionów godzin na platformie Twitch. Streamerzy natomiast transmitowali grę przez 4,2 miliona godzin. Przytoczone statystyki możecie sprawdzić na poniższej grafice.

Gra Rust

Rust swoją pierwszą styczność z platformą Steam miał w 2013 roku. Wówczas gra w formie wczesnego dostępu zyskała dużo sympatii ze strony graczy. Zakończony rok 2021 był ważny dla tytułu z kilku względów. Przede wszystkim gra trafiła także na konsole takie jak PlayStation 4 oraz Xbox One. Siedem lat po debiucie tytuł zyskał również drugie życie i wybił się na platformach streamingowych, o czym świadczą powyższe liczby. Wzrost popularności i zainteresowania grą oczywiście zachwycił wydawców, którzy nie ukrywają, że wciąż chcą rozwijać swój projekt.

Rok 2021 był świetny dla Rusta pod niemal każdym względem. Po kilku latach nieustannego rozwoju gra ciągle rośnie w siłę. Do tego Rust wybuchł na Twitchu! Zaobserwowaliśmy rekordową liczbę graczy i stworzyliśmy pakiet DLC do gry — ogłosił zespół Facepunch Studios na Steam.

Źródło: GamesRadar

Sprawdź najnowsze wpisy