ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nowa część Assassin's Creed

Assassin’s Creed szykuje niecodzienny happening z okazji 15-lecia serii

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Producent oraz wydawca kultowej serii o skrytobójcach — Ubisoft ujawnił plany zorganizowania ciekawego wydarzenia z okazji piętnastej rocznicy cyklu Assassin’s Creed. Pierwsza gra o przygodach Desmonda Milesa oraz jego przodków swoją premierę miała w 2007 roku.

Assassin’s Creed Symphonic Adventure

Assassin’s Creed Symphonic Adventure już w 2022 roku!

Stworzone we współpracy z Overlook Events (producent koncertów Dragon Ball i Saint Seiya Symphonic Adventure) wydarzenie będzie obejmować pełną orkiestrę, chór wspierany przez technologie, nowoczesne oświetlenie oraz efekty dźwiękowe. Wciągający koncert symfoniczny odbędzie się w kinie Le Grand Rex w Paryżu 29 października 2022 roku. Światowa trasa koncertowa ma rozpocząć się natomiast na początku 2023 roku.

Zobacz też: Wiedźmin: Rodowód krwi — pierwszy trailer!

Assassin’s Creed Symphonic Adventure obędzie się z udziałem pełnej orkiestry i chóru. Będzie to wyjątkowe i wciągające doświadczenie koncertowe, które obejmie muzyczną podróż przez uniwersum Assassin’s Creed. Rozpoczniemy od jego starożytnych początków, a skończymy na współczesnym Animusie – zakomunikował Ubisoft.

W tym oryginalnym koncercie narracja gier jest sercem muzycznego doświadczenia. Publiczność będzie mogła śledzić każdą z gier wraz z jej indywidualną muzyczną tożsamością, której towarzyszyć będą filmy na wielkim ekranie. Obraz jest doskonale zsynchronizowane z orkiestrą, chórem i solistami.

Warto przypomnieć, że seria o skrytobójcach zadebiutowała w 2007 roku i według danych Ubisoftu sprzedała się w ponad 155 milionach egzemplarzy. Przez piętnaście lat francuski producent wypuścił dwanaście gier z serii głównej oraz wiele spin-offów. Do tego doszło także kilka gier mobilnych. W październiku według raportów pojawiła się informacja, że najnowszy tytuł z serii — Assassin’s Creed Valhalla, zbudowała silną pozycję komercyjną. Gra może stać się „drugim największym przedsięwzięciem generującym zyski” w historii firmy.

Duże DLC do najnowszej części serii zatytułowane Dawn of Ragnarök, ukaże się w marcu 2022 roku. Firma Ubisoft niedawno potwierdziła również, że trwają prace nad nowym projekcie o tytule roboczym Assassin’s Creed Infinity. Projekt będzie efektem współpracy Ubisoft Quebec (Odyssey) oraz Ubisoft Montreal (Origins i Valhalla).

Źródło: VGC

Sprawdź najnowsze wpisy