ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Hummer EV Edition 1 trafia do klientów! Elektryczny pickup robi wrażenie

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

General Motors oficjalnie rozpoczęło wysyłanie swoich najnowszych samochodów Hummer EV Edition 1 z fabryki do klientów. O rozpoczęciu tego procesu, firma poinformowała za pomocą komunikatu prasowego.

Hummer EV Edition 1 — potężny elektryczny pickup

Hummer EV Edition 1 trafia do klientów

Zbudowany na platformie Ultium, model Hummera ma adekwatnie wysoką cenę. Zamawiający musieli zapłacić General Motors 110 295 dolarów (452 540 złotych). Pojazd wyposażony jest w 1000 koni mechanicznych, a moment obrotowy sięga 11 500 niutonometrów. Szacowany zasięg Edition 1 to 329 mil, czyli około 530 kilometrów.

Unikalną cechą pojazdu jest między innymi „CrabWalk”. To tryb, który umożliwia delikatną jazdę po przekątnej przy niskich prędkościach, obracając tylne i przednie koła pod tym samym kątem. Nazwa tej funkcji wzięła się naturalnie od sposobu poruszania się krabów. Inna cecha to możliwość zwiększenia wysokości zawieszenia pickupa o sześć cali. Ma to potencjalnie umożliwiać samochodowi pokonywanie dużych kamieni lub wody podczas jazdy w terenie. General Motors informuje jednak, że funkcja nie będzie dostępna od razu w modelach Edition 1 z 2022 roku. Tryb ten w przyszłości będzie można pobrać za pośrednictwem bezpłatnej aktualizacji oprogramowania samochodu. W 2023 roku natomiast funkcja będzie standardem we wszystkich modelach.

Zobacz też: FedEx otrzymuje pierwsze w pełni elektryczne samochody dostawcze!

Hummer EV Edition 1 wyposażony jest również w ustawienie wydajności, które pozwala wykorzystać pełną moc elektrycznego układu napędowego. Według GM powoduje to, że pojazd od zera do 60 mil na godzinę (około 100km/h) rozpędzi się w ciągu trzech sekund. Samochód wyposażono również w funkcję Super Cruise. Umożliwia ona jazdę bez użycia rąk i automatyczną zmianę pasa ruchu na przystosowanych drogach.

Co prawda model Hummer EV Edition 1 został wyprzedany, ale dostępne są jeszcze inne alternatywy od tego samego producenta. Hummer EV 3X ma być dostępny jesienią przyszłego roku i będzie kosztować 99 995 dolarów (410 000 złotych). Zapowiadane osiągi pojazdu to przede wszystkim zasięg ponad 300 mil, trzy silniki o łącznej mocy 830 koni mechanicznych oraz moment obrotowy sięgający do 11 500 niutonometrów.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy