ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Empik GoBook czytnik

Czytnik e-booków Empik GoBook – rośnie nam konkurencja dla Amazona?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Czytnik e-booków zawitał do oferty Empiku. Jednak tym razem mówimy o urządzeniu, które jest brandowane nazwą sieci (Empik GoBook). Nie jest to może dokładnie to samo, co Amazon i Kindle, ale można powiedzieć, że pomysł jest zbliżony. Empik oferuje bowiem swój własny czytnik e-booków, który powstał we współpracy z PocketBook. Co takiego będzie oferował?

Czytnik e-booków Empik GoBook

Empik GoBook czytnik

E-booki nie sprawiły, że tradycyjnie wydawane książki zniknęły z półek. To jednak bardzo dobre dopełnienie oferty, a czytniki świetnie sprawdzają się w podróży. Nie dziwne więc, że pojawił się Empik GoBook, czyli sprzęt stworzony przez Empik Go we współpracy z PocketBook. Czytnik e-booków dostępny jest już w ponad 150 salonach firmy, ale można go także dostać on-line. Sprzęt wyceniono na 549 złotych, a kupując go dostaje się jeszcze dostęp do platformy Empik Go na 60 dni. Czy to atrakcyjna oferta? O tym za chwilę.

Użytkownikom aplikacji Empik Go codziennie udostępniamy dziesiątki nowych tytułów. Obecnie w ofercie mamy ponad 70 tysięcy tytułów, w tym 35 tysięcy e-booków. Jako lider na rynku uznaliśmy, że stworzenie dedykowanego czytnika to naturalny krok, który powinniśmy podjąć. Nasi klienci mogą już korzystać z aplikacji na urządzeniach marki Inkbook, PocketBook, Onyx czy Kindle. W tej puli brakowało tylko czegoś specjalnego od nas.

Beata Nowalska, Growth Manager Empik Go

Zobacz też: Spotify dzieli się danymi na temat tego, czego najczęściej słuchamy w Święta.

Wieloletnia współpraca naszych firm owocuje produktem opracowanym na zamówienie.  Grupa Empik jest jednym z największych lokalnych Partnerów firmy i cieszy nas, że docenia flagowy model z linii Touch Lux. Zapotrzebowanie na przygotowany specjalnie dla nich czytnik jest dowodem na to, że nasza oferta B2B uwzględnia potrzeby Partnerów firmy PocketBook i pozwala im wykorzystać potencjał połączonych marek.

Maksym Zhelezniak, odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce, krajach skandynawskich oraz w całej Europie Środkowej i Wschodniej

Co oferuje Empik GoBook?

Czym tak naprawdę jest czytnik e-booków Empik GoBook? Tutaj nie zdecydowano się na wymyślanie koła na nowo, a zdecydowano się na wykorzystanie czegoś, co czytelnicy po prostu lubią. Jednym z najczęściej kupowanych czytników w sieci sklepów Empik w latach 2020 i 2021 był PocketBook Touch Lux 5. I to właśnie on posłużył za podstawę do stworzenia GoBook. Mówimy więc tutaj o brandingu, a jeżeli zostały wprowadzone jakieś zmiany, to w informacji prasowej nie było o nich mowy. No chyba, że chodzi o sam kolor sprzętu. Tutaj postawiono na Classic Blue, czyli kolor roku 2020 Instytutu Pantone.

Empik GoBook czytnik

Jeżeli chodzi o samą specyfikację czytnika to Empik GoBook wyposażony został w 6-calowy wyświetlacz E Ink Carta HD. Ten oferuje rozdzielczość 1024 x 758 pikseli (212 ppi). Do tego dochodzi 512 MB RAM oraz 8 GB na dane (7 GB dla użytkownika). Jeżeli tego będzie za mało, można skorzystać z karty microSD i powiększyć przestrzeń o kolejne 32 GB. Czytnik obsługuje także kilkanaście różnych formatów (PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM, JPEG, BMP, PNG, TIFF), co z pewnością ułatwi czytelnikom życie. Akumulator ma pojemność 1500 mAh, a sprzęt waży 155 gramów przy wymiarach 161,3 x 108 x 8 mm. Do tego dochodzi także podświetlenie samego ekranu, co może być pożyteczne wieczorami i nocami.

Czy to będzie sukces?

Pomysł Empiku na to, by wprowadzić do oferty własny czytnik e-booków jest całkiem sprytny. Firma ma w końcu własne kanały komunikacji, a do tego dochodzi jeszcze platforma z książkami czy audiobookami. Jest więc spory potencjał w tym rozwiązaniu. Cena też nie powinna być problemem, choć aktualnie PocketBook Touch Lux 5 można kupić odrobinę taniej, ponieważ za około 529 złotych. Jednak wersja z Empiku ma także dostęp na 60 dni do platformy z książkami, więc to może się opłacać. No i do tego dochodzi także interesujący kolor samego czytnika. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale sam pomysł jest dobry. Szczególnie, że zaraz Święta Bożego Narodzenia, więc zapewne sporo osób będzie szukało czytnika na prezent.

Źródło: Empik informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy