ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kraje żądają od Twittera usunięcia danych

Ktoś Cię obraził na Twitterze? Serwis zapyta co dokładnie się stało

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Twitter testuje nowy proces zgłaszania tweetów. Jest to gruntowną przebudową zasad mającą na celu ułatwienie zgłaszania szkodliwych zachowań na swojej platformie. Ogólnie rzecz biorąc, firma zmienia sposób, w jaki umożliwia użytkownikom oznaczanie tweetów i znacznie rozszerza kryteria, które można uwzględnić w raportach.

Twitter zmienia sposób zgłaszania tweetów

Twitter zmienia sposób zgłaszania tweetów

W poście na blogu Twitter mówi, że zmienia proces, aby przyjąć podejście bardziej proludzkie. Sam proces raportowania zaczyna się od pytania o to, co się stało, zamiast oczekiwać, że użytkownicy zorientują się, która ze złożonych zasad firmy mogła zostać naruszona. To znacząca zmiana w stosunku do obecnego procesu, który wymaga poruszania się po serii menu i identyfikowania konkretnych zasad, które zostały złamane przez dany tweet. Zamiast tego nowy przepływ raportów pozwala użytkownikom określić, kto był celem, a następnie opisać, jak to się stało. Na przykład zawiera znacznie bardziej szczegółowe sposoby zgłaszania mowy nienawiści, w tym mowy nienawiści skierowanej do grup ludzi. Następnie, gdy użytkownicy opiszą incydent, Twitter zasugeruje, które z jego zasad mogą mieć zastosowanie.

Zobacz też: Huawei pójdzie w stronę Apple? Firma ma podejść do tego z innej strony

Firma twierdzi, że proces ten jest zarówno prostszy dla użytkowników, jak i może pomóc firmie w dalszym ulepszaniu jej zasad i procesów. Jak możemy przeczytać we wpisie:

Im więcej informacji z pierwszej ręki mogą zebrać na temat tego, jak ludzie doświadczają określonych treści, tym dokładniejszy może być Twitter, jeśli chodzi o adresowanie ich lub ostatecznie usuwanie. Ta bogata pula informacji, nawet jeśli dane Tweety nie naruszają technicznie żadnych zasad, nadal daje Twitterowi cenny wkład, który może wykorzystać do poprawy doświadczenia ludzi na platformie.

Twitter obecnie testuje nowy przepływ raportowania z małą grupą użytkowników w USA i planuje rozszerzyć go na więcej osób w 2022 roku.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy