ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Pangu dla PC i laptopów

Huawei pójdzie w stronę Apple? Firma ma podejść do tego z innej strony

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Podczas gdy Huawei jest znany z tego, że oferuje swoje smartfony z własnym chipsetem z serii HiSilicon Kirin, a przynajmniej oferował, zanim działania USA nie zablokowały ich produkcji, to jego oferta komputerowa, na którą składają się laptopy i komputery stacjonarne, opiera się na jednostkach Intela, lub AMD. Jednak teraz, nowy przeciek sugeruje, że firma może zastąpić procesory tych marek, na rzecz własnego autorskiego układu firmy o nazwie Pangu. A przynajmniej w ofercie komputerów dla niektórych grup.

Huawei Pangu dla PC i laptopów

Huawei Pangu dla PC i laptopów

Według użytkownika Weibo podpisującego się jako Magic Technology King, marka ma na celu wypuszczenie nowego chipsetu Pangu dla komputerów PC, który zastąpi procesory Intel Core i AMD Ryzen w niektórych komputetach. Co więcej, wyciek podzielił się również możliwą datą premiery tego nowego układu. Ta ma nastąpić gdzieś w czerwcu przyszłego roku. Oprócz tej informacji tipster nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących tego nadchodzącego procesora dla komputerów osobistych.

Zobacz też: Oto nowy lider patentów w świecie technologii – poznajcie najbardziej innowacyjną firmę 2021 roku

Jednak post w mediach społecznościowych stwierdził również, że nowy procesor od chińskiego giganta technologicznego nie będzie odpowiedni dla zwykłych konsumentów. Innymi słowy, prawdopodobnie trafi on do instytucji rządowych. Miałoby to sens, ponieważ Chiny starają się odciąć od zachodnich rozwiązań w swojej administracji. Warto tu podkreślić, że Pangu najprawdopodobniej zostanie oparty na architekturze ARM, z którą Huawei ma przecież całkiem spore doświadczenie. Dodatkowo Huawei w tych jednostkach raczej nie postawi na Windowsa, a jeden ze swoich autorskich systemów. Tym samym będzie on w podobnej sytuacji co Apple, chociaż podejdzie do tej sprawy z innej strony.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy