ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kraje żądają od Twittera usunięcia danych

Nowy prezes Twittera już rozpoczął gruntowną reorganizację

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Po odejściu założyciela Twittera w zeszły poniedziałek nowy prezes Twittera Parag Agrawal nie traci czasu. Właśnie ogłosił on poważną reorganizację firmy. Zmiany obejmują przejście do modelu General Manager dla zespołów w produkcie i organizacji technologicznych, co będzie oznaczało posiadanie jednej osoby prowadzącej pracę w tych działach.

Pozwoli nam to działać bardziej cross-funkcjonalnie i umożliwi szybsze, bardziej świadome podejmowanie decyzji.

— Podkreślił rzecznik Twittera.

Reorganizacja Twittera

Reorganizacja Twittera

Co ciekawe z firmy odeszło właśnie kilku kluczowych pracowników w tym Michaela Montano, Dantleya Davis i Sary Beykpouf. Nie jest jednak jasne, czy ma to związek z reorganizacją. Wiadomo jednak, że dwaj pierwsi panowie odejdą do końca roku, natomiast Sara już pożegnała się z firmą. Warto tu podkreślić, że sam serwis nie zmieni swojego kierunku, wartości, ani poglądów. Celem zmian jest dostosowanie go do szybszych reakcji na to, co się dzieje. Warto bowiem pamiętać, że molochy w takich sytuacjach nie są zbyt zwrotne i działają z dużym opóźnieniem.

Możemy poruszać się szybciej i realizować lepiej. Będziemy koncentrować się na tych samych celach, tych samych metrykach i tej samej pracy. Ale wierzymy, że Parag pomoże nam szybciej podejmować decyzje i będzie bardziej przejrzysty w tym zakresie.

Zobacz też: Gniazdo dla ptaków na wieży stacji bazowej — zobaczcie tę wyjątkową konstrukcję

Tym samym ograniczenie liczby osób decyzyjnych sprawia, że nie traci się czasu na potencjalny kontakt pomiędzy nimi w kryzysowej sytuacji, co znacznie przyspiesza podejmowanie decyzji. Oczywiście ma to także swoje wady i wiele problemów znacznie łatwiej jest źle odczytać, albo wręcz przeoczyć. Ostatnia wpadka z banami na Twitterze dość dobitnie pokazała, że serwis nie do końca sobie radzi z nowymi zmianami. Wszystko może się jednak z czasem ustabilizować.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy