W mObywatelu pojawiły się nowości związane m.in. z procesem logowania oraz z szyfrowaniem danych. Nowa wersja aplikacji jest już dostępna dla 200 tysięcy użytkowników, a wkrótce będzie mógł ją pobrać każdy. Skąd taki ruch i jakie dokładnie usprawnienia znajdziemy w rządowym programie?

Nowości w mObywatelu

Nowości w mObywatelu

Do aplikacji mObywatel zostały wdrożone zmiany. Większość z nich nie dotyczy jednak dostępnych dokumentów, a usprawnień działania programu.

Zmiany w mObywatelu:

  • Łatwiejsze logowanie, w tym brak konieczności dodatkowego wybierania przycisku potwierdzającego po wpisaniu kodu PIN
  • Nowy, silniejszy algorytm szyfrowania danych w aplikacji (AES-256)
  • Ulgowa Usługa Transportowa — nowy dokument dla kolejarzy uprawniający do zniżek na podróże

Z nowej wersji rządowej aplikacji w pierwszej kolejności mogło skorzystać 200 testerów wybranych podczas wakacyjnego naboru. Dotychczas, wspólnie z testerami, przeprowadziliśmy dwa scenariusze testowe. Dodatkowo w indywidualnych kontaktach z użytkownikami zweryfikowaliśmy kilka przygotowanych poprawek – mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Czytaj także: Microsoft Edge wzbogacił się o kolejne narzędzie. Tryb IE jeszcze lepszy

Zainteresowanie było jednak na tyle duże, że od 8 grudnia program po aktualizacji może sprawdzić 200 tysięcy osób. Algorytm sklepów losowo wybrał użytkowników, którzy już mogą zainstalować aplikację w najnowszej wersji. Możliwość instalacji dla wszystkich chętnych pojawi się w ciągu kilku dni.

źródło: cyfryzacja KPRM

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.