ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
bez Microsoft Edge 96 dev Edytor PDF

Microsoft Edge wzbogacił się o kolejne narzędzie. Tryb IE jeszcze lepszy

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft Edge to przeglądarka, która w bardzo powolnym tempie zyskuje nowych użytkowników. Program musi zmierzyć się z potężną zakorzenioną bazą Chrome. Korzystający z tej przeglądarki, nie wiedzieć czemu, nie chcą zmienić programu. Być może kolejna nowa funkcja ich zachęci. Microsoft Edge bowiem wzbogacił się o kolejne narzędzie.

Zobacz także: Życie na Marsie jeszcze bardziej zagadkowe – niesamowite odkrycie naukowców

Dni Internet Explorera policzone

Zostało nieco ponad 6 miesięcy do wycofania aplikacji komputerowej Internet Explorer 11. Nastąpi to bowiem już 15 czerwca 2022 r. W związku z powyższym, wiele firm przechodzi ze starszej przeglądarki IE11 na bardziej nowoczesną i bezpieczniejszą. Chodzi oczywiście o Microsoft Edge z Trybem IE. Tryb Internet Explorer zapewnia Twoim organizacjom przewagę dwóch silników, która obsługuje zarówno starsze, jak i nowoczesne witryny internetowe. W rzeczywistości Microsoft Edge jest jedyną przeglądarką, która oferuje wbudowaną obsługę starszych witryn i aplikacji opartych na przeglądarce Internet Explorer.

Aby pomóc w przejściu — i pomóc w zarządzaniu trybem IE w przyszłości — deweloperzy ciężko pracowali nad nowymi sposobami zarządzania trybem IE. W tym celu zostało wprowadzone środowisko zarządzania listą witryn w chmurze. Jest już ono ogólnie dostępne dla wszystkich klientów.

Microsoft Edge ma kolejne narzędzie

Microsoft Edge narzędzie chmura

Nowe środowisko zarządzania listą witryn w chmurze pozwala klientom hostować listy witryn przedsiębiorstwa w uwierzytelnionym punkcie końcowym w chmurze za pośrednictwem centrum administracyjnego platformy Microsoft 365 zamiast polegać na infrastrukturze lokalnej. Klienci mogą tworzyć, importować i eksportować listy witryn w środowisku, a także kontrolować zmiany wpisów na liście witryn. Aby uzyskać jeszcze większą elastyczność, środowisko pozwala również klientom publikować wiele list witryn, które mogą przypisywać do różnych grup urządzeń. Jeśli chcesz rozpocząć korzystanie z funkcji zarządzania listą witryn w chmurze, odwiedź stronę ustawień organizacji, a następnie wybierz listy witryn Microsoft Edge.

Aby uczcić jego powszechną dostępność, nawiązano współpracę z zespołem Microsoft Mechanics i specjalistą ds. IT, Jeremy’m Chapmanem. Na załączonym wideo możecie zobaczyć, jak łatwo jest hostować własne listy witryn przedsiębiorstwa w chmurze dla IE w Microsoft Edge.

Przyszłość Internet Explorera w systemach Windows 10 i Windows 11 to Microsoft Edge z trybem IE. Jeśli nie zacząłeś przechodzić do Microsoft Edge i konfigurować trybu IE, gigant z Redmond zaleca rozpoczęcie już dziś. Pierwszym krokiem do skonfigurowania trybu IE jest sprawdzenie, czy Twoja organizacja ma starsze zależności (tj. Twoja organizacja musiała w przeszłości korzystać z przeglądarki IE, aby uzyskać dostęp do określonych witryn i aplikacji). Uruchomienie Site Discovery może pomóc w odkryciu tych witryn dla Twojej organizacji.

Na koniec warto dodać, że Microsoft planuje wspierać tryb IE w Edge co najmniej do 2029 roku.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy