ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Postrzelony podczas próby kradzieży PlayStation 5

19-latek postrzelony podczas próby kradzieży PlayStation 5

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Handel w sieci jest obarczony coraz większym ryzykiem, ponieważ oszuści stosują coraz to bardziej wymyślne socjotechniki i luki w systemach płatności, aby okraść mało doświadczonego sprzedawcę. Okazuje się jednak, że osobiste spotkanie i wymiana z rąk do rąk również niesie ze sobą spore zagrożenie. Przekonał się o tym 19-latek z USA, który został postrzelony podczas próby kradzieży PlayStation 5 po tym, jak spotkał osobę, którą uważał za kupca na konsolę. Mieszkaniec Harris County w Teksasie jest w stabilnym stanie w lokalnym szpitalu, gdzie jego obrażenia określane są jako niezagrażające życiu.

Postrzelony podczas próby kradzieży PlayStation 5

Z powodu kryzysu w segmencie półprzewodników, urządzenia elektroniczne takie jak konsole i karty graficzne są trudne do znalezienia poza stronami skalpelów, gdzie kosztują fortunę, a to czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla przestępców. Przekonał się o tym mężczyzna, który wystawił w weekend na sprzedaż swoją konsolę PlayStation 5 za pomocą ogłoszenia internetowego. Ktoś podający się za zainteresowanego kupca wkrótce nawiązał kontakt. Do sprzedaży miało dojść o 13:30 w niedzielę na ulicy. Brzmi więc bardzo bezpiecznie.

Zobacz też: BMW idealnym kompanem dla iPhone – wszystko o Car Key

Na szczęście ofiara tego incydentu przeżyła i jest w stabilnym stanie. Okazało się jednak, że kupiec nie miał zamiaru przeprowadzić transakcji. Kiedy na miejsce przybył ogłoszeniodawca z konsolą, to wyciągnął broń palną i próbował ukraść PS5. To się jednak nie udało, więc przestępca strzelił nastolatkowi w bok i uciekł bez konsoli. Policja nie ujawniła rysopisu podejrzanego.

Źródło: abc13

Sprawdź najnowsze wpisy