ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Panele do PS5 od Sony

Chcesz zmienić wygląd PlayStation 5? Wiele wskazuje na to, że już wkrótce to zrobisz oficjalnie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Po pozbyciu się kilku różnych producentów paneli dla PS5 wygląda na to, że Sony w końcu wprowadza swoje własne, oficjalne wersje. Tak przynajmniej wynika z patentu złożonego przez Sony, który pokazuje wiele obrazów tego, co wydaje się być projektem wymiennego panelu bocznego dla konsoli najnowszej generacji. Tym samym gracze będą mogli w końcu spersonalizować swoje maszyny.

Panele do PS5 od Sony

Panele do PS5 od Sony

Nazwany Cover for electronic device patent został złożony przez Sony 5 listopada 2020 roku, ale zatwierdzono go dopiero 16 listopada 2021 roku. To wyjaśnia, dlaczego producent tak długo zwlekał z prezentacją swoich własnych paneli. Opis patentu, który brzmi ozdobny wzór dla pokrywy urządzenia elektronicznego, jest dość niejasny, ale patrząc na zdjęcia, zdecydowanie wygląda to jak panele boczne dla PlayStation 5. Nieoficjalne płyty są zazwyczaj sprzedawane w cenie od 30 do 50 dolarów, więc jeśli Sony chce rozpocząć sprzedaż oficjalnych osłon dla swojej konsoli, to ceny nie powinny się zbytnio różnić od obecnej oferty.

Zobacz  też: Nowe emoji już na Windows 11. Wykorzystaj je w łatwy sposób

Z drugiej strony możliwe, że firma nie będzie ich w ogóle sprzedawała. Taki element byłby bowiem świetnym dodatkiem dla wydań kolekcjonerskich gier. W ten sposób zamiast lub obok figurki fani danej serii mogliby zyskać konsolę, która do niej nawiązuje swoim wyglądem. Chociaż dobrze by było, gdyby jednak samo Sony również sprzedawało panele w różnych kolorach i wzorach, tak aby konsolę dało się dopasować do każdego wnętrza.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy