micromax-441914914

 

Pamiętacie system bada OS? Stworzony w 2009 roku system od Samsunga wdrożono do nowo powstałej serii telefonów – Wave. Miały się okazać wielkim hitem… okazały się wielkim kiczem. Firma bardzo szybko postanowiła z nich zrezygnować (ostatni Wave 3 miał premierę w 2011 roku), teraz jednak planuje powrót z nowym Tizenem. Jak mawia mądrość tłumów, która wszak mylić się nie może:

 

 

Mądry człowiek uczy się na swoich błędach.

Sprytny człowiek uczy się na cudzych błędach.
A głupi nie uczy się wcale i wciaż popełnia te same błędy, licząc na inny rezultat.

 

 

Trudno powiedzieć, w której grupie znajdą się Koreańczycy, bowiem pokusa jest ogromna – stać się poważanym i znaczącym konkurentem Androida nie będzie na pewno łatwo. Wiedzą o tym doskonale chociażby programiści Microsoftu i Blackberry, chociaż Ci drudzy niedawno ogłosili wsparcie dla systemu z zielonym robotem. Czy Samsung nauczył się czegoś nowego i czy wyciągnął wnioski z niepowodzeń?

 

Z całą pewnością na błędach cudzych nie zamierza uczyć się firma Micromax, która jak twierdzi znalazła swój przepis na sukces. Całkiem niedawno koncern zaprezentował najcieńszy smartfon na świecie. Teraz pracują nad systemem łączącym w sobie wszystkie największe zalety modyfikacji Androida. Głównie wzorować się będą na Cyanogen OS (na którym ich urządzenia pracują już teraz), nie zabraknie jednak własnych rozwiązań i ulepszeń. Coś wam to przypomina?

 

 

Micromax Canvas 5

 

 

Na wschodzie nie jest niczym nowym, że urządzenia pracują na (żeby nie powiedzieć tandetnych) podrobionych systemach. Chiny słyną zresztą z tego, że muszą mieć własne odpowiedniki zachodnich marek. Xiaomi także zrezygnowało z tradycyjnego Androida na rzecz popularnego w kraju MIUI, co być może zachęciło Indie. Myślicie, że takie rozwiązania mają kiedykolwiek szansę się przebić? A może Android ma na tyle silną pozycję, że stał się absolutnym hegemonem i posiada monopol na urządzenia mobilne, któremu nikt nie jest w stanie zagrozić?

Źródło: Android Authority
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jędrzej Markiewicz

Konferansjer, trener wystąpień publicznych, felietonista.Oby-niedługo magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UAM w Poznaniu.