bbvenice

 

Wydaje się, że lata świetności BlackBerry ma już za sobą. Ten zasłużony kanadyjski producent chce jednak przypomnieć o sobie wszystkim użytkownikom smartfonów. Według nieoficjalnych zapowiedzi, w listopadzie tego roku do sprzedaży ma trafić BlackBerry Venice. Telefon ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

 

Urządzenia BlackBerry słynęły ze znakomitego multitaskingu oraz fizycznej klawiatury. Venice ma podążać tą samą ścieżką. Kanadyjczycy planują umieścić w tym telefonie wysuwaną fizyczną klawiaturę. Byłby to swoisty powrót do przeszłości, gdyż smartfony z klawiaturą fizyczną pojawiały się mniej więcej do 2011 roku. Popularnymi modelami z wysuwaną klawiaturą były HTC Desire Z, Sony Ericsson Xperia Mini Pro oraz Motorola Droid.

 

Według raportów BlackBerry Venice będzie wyposażone w 64-bitowy SoC Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB pamięci RAM oraz ekran o wielkości 5,4 cala i rozdzielczości QHD. Całość specyfikacji jest dopełniona przez dwa aparaty: 16 oraz 5 megapikseli. Telefon powinien znajdować się zatem na jednej półce razem z LG G4.

 

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Kondrat

Zakochany w Androidzie od pierwszego wejrzenia. Uwielbia wszystkie urządzenia na prąd, dobrą kuchnię, sen oraz post-rocka.