samsung galaxy s22 ultra plus rozmiar roznice

Samsungi Galaxy S22, Plus i Ultra obok siebie, ale w częściach — poznajcie kluczowe różnice

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Teoretycznie tuż za rogiem jest premiera kolejnej generacji najważniejszych smartfonów dla Samsunga. Seria Galaxy S przetrwała wszystko, co tylko dotychczas mogło się wydarzyć i wydarzyło. Wciąż są to flagowe propozycje firmy, choć niewątpliwie przez te wszystkie lata wyraźnie wizja się zmieniła. W przypadku rodziny Galaxy S22 także czekają nas zmiany, ale jak poszczególne modele wypadają między sobą? Zdjęcia i filmy kluczowych elementów pokazują różnice pomiędzy Galaxy S22, Galaxy S22+ i Galaxy S22 Ultra, bo w końcu nie chodzi tylko o rozmiar.

Galaxy S22 Ultra wyraźnie różni się od swojego rodzeństwa — rozmiar to nie wszystko

Oczywiście rozmiar to podstawa i już przyzwyczailiśmy się, że im lepiej wyposażony smartfon, tym będzie on większy. W ten sposób Galaxy S22 Ultra ma zaoferować 6,8-calowy ekran, Galaxy S22+ już 6,55-calowy, a Galaxy S22 ma być maleństwem z 6,06-calowym wyświetlaczem. O ile dwa ostatnie widać, że różnią się głównie przekątną, tak Ultra idzie w zupełnie innym kierunku.

samsung galaxy s22 plus ultra roznice wymiary wyglad

Doskonale widać, że Galaxy S22 i Galaxy S22+ będą bardziej zaokrąglone, podczas gdy Galaxy S22 Ultra pójdzie w stronę ostrych kątów. Jakby nie patrzeć, jest to wyraźne nawiązanie do tego, co oferowała seria Galaxy Note. Jak dobrze pamiętacie, nadchodzący flagowiec Samsunga z dopiskiem Ultra ma raz na zawsze uśmiercić Notesy, bo sam zaoferuje wbudowane miejsce na S Pena wraz z samym stylusem.

samsung galaxy s22 plus ultra roznice wymiary wyglad

Kolejne różnice, które pokazują, że Ultra to coś zupełnie innego, pojawiają się z tyłu. Galaxy S22 i S22+ prawdopodobnie będą różnić się głównie rozmiarem i same aparaty pozostają bez zmian. Nawet widać, że w tej materii firma nie rozstawia ich w inny sposób. Za to Galaxy S22 Ultra idzie w stronę braku wyspy i dodatkowych obiektywów.

Zobacz też: Groźna luka w układach MediaTeka — na szczęście producent zareagował w porę.

Niewątpliwie na rynku robi się coraz ciekawiej, odkąd Samsung tak wyraźnie zaczął mieszać w rodzinach swoich urządzeń. Mimo wszystko do premiery serii Galaxy S22 jeszcze chwilę musimy poczekać. Jeśli wierzyć aktualnym plotkom, to najpierw w styczniu poznamy Galaxy S21 FE, a później, w lutym rodzinę Galaxy S22. Na który model najbardziej czekacie?

Źródło: Phone Arena, GSM Arena, Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy