ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S21 FE na nowych zdjęciach – za chwilę smartfon stanie się problemem

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia smartfona Samsung Galaxy S21 FE. To urządzenie, które teoretycznie powinno od dawna być już na rynku, a premiery ciągle są przesuwane. Był nawet moment, kiedy mówiło się o tym, że urządzenie nigdy się nie pojawi. Teraz można zakładać, że sprzęt zadebiutuje na początku przyszłego roku. Tylko czy nie będzie już na to za późno?

Nowe zdjęcia Samsung Galaxy S21 FE

Fan Edition, czyli FE, to miały być urządzenia dla tych, którzy chcą mieć flagowca, ale trochę taniej. Wypuszczane niedługo po premierze bazowej wersji takie smartfony faktycznie wzbudzały spore zainteresowanie. Dziś poprzednia wersja, czyli Samsung Galaxy S20 FE dalej cieszy się sporą popularnością. Wszyscy wierzyliśmy w to, że Samsung Galaxy S21 FE pojawi się jeszcze w sierpniu tego roku, czyli jakieś pół roku po premierze serii Galaxy S21. Tak się jednak nie stało, a premiera urządzenia cały czas odsuwała się w czasie. Jeżeli najnowsze przypuszczenia się potwierdzą, to Galaxy S21 FE zadebiutuje w okolicy premiery Galaxy S22.

O ile pod względem specyfikacji Samsung Galaxy S21 FE będzie bardzo dobry, to już marketingowo trudno to będzie producentowi „ugryźć”. Jeżeli na rynku będzie już Galaxy S22, to mówienie o S21 FE będzie ciężkie. Wiele więc może zależeć od ceny smartfona. Ponoć nowe flagowce mocno uderzą nas po kieszeni, więc tańszy smartfon może być czymś wyczekiwanym przez klientów. Czego można się w ogóle spodziewać po specyfikacji urządzenia?

Zobacz też: iPhone X z USB-C sprzedany za astronomiczną kwotę.

Urządzenie ma pojawić się z procesorem Qualcomm Snapdragon 888 lub Exynos 2100 w zależności od rynku. Do tego dojdzie do 12 GB RAM i 256 GB na dane. Wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,4 cala ma oferować odświeżanie na poziomie 120 Hz oraz mieć czytnik linii papilarnych. Na pleckach znajdą się trzy obiektywy (64 Mpix, ultraszeroki kąt, głębia ostrości), a na froncie ma czekać 32 Mpix. Akumulator o pojemności 4500 mAh dostanie ładowanie 15 W. Ponoć na pokładzie będzie Android 11, ale o tym najpewniej dowiemy się już na premierze urządzenia.

Źródło: XDA-Developers / CoinBRS

Sprawdź najnowsze wpisy