ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Balmuda Phone

Poznajcie Balmuda Phone – ekran poniżej 5 cali i cena, jak za flagowca

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Balmuda Phone może być wybawieniem dla tych, którym brakuje małych i poręcznych smartfonów. Urządzenie ma idealnie mieścić się w dłoni, co przy jego wymiarach zdaje się być prawdą. Dobra wiadomość jest taka, że sprzęt faktycznie może być odpowiedzią na ciągle rosnące wymiary smartfonów. Zła jest natomiast taka, że dostępny będzie jedynie w Japonii i kosztuje o wiele za dużo.

Balmuda Phone – kompaktowy smartfon z Androidem

Balmuda Phone

Można powiedzieć, że dziś smartfony się od siebie wiele nie różnią. Podobne specyfikacje i co więcej, zbliżony wygląd. Nie ma tutaj wiele możliwości manewru, ale kiedyś wyglądało to odrobinę inaczej. Parę ładnych lat temu telefony komórkowe mocno się od siebie różniły i Balmuda Phone także swoim wyglądem odbiega od tego, co dziś widujemy na rynku. Pierwsze co rzuca się w oczy, to nietypowy kształt i plecki samego urządzenia. Te są „napuchnięte”, a to dlatego, by sprzęt lepiej dopasowywał się do powierzchni dłoni. Przez to jego użytkowanie ma być bardziej naturalne i przyjemniejsze. Obudowa wykonana została z tworzywa sztucznego, które może przypominać poliwęglan znany z HTC One X. Zresztą wizualnie Balmuda Phone dość mocno przypomina właśnie dzieło HTC.

Balmuda Phone

Wyświetlacz smartfona ma przekątną zaledwie 4,9 cala i oferuje rozdzielczość Full HD. Pod maską znalazł się procesor Qualcomm Snapdragon 765, a towarzyszy mu 6 GB RAM oraz 128 GB na dane. Do tego dochodzi główna i jedyna kamera na pleckach z 48 Mpix (na froncie 8 Mpix) oraz moduł NFC i norma IP44. Urządzenie działa na systemie Android 11, ale soft został zoptymalizowany tak, by telefon nadawał się idealnie do pracy. Jest więc miejsce na dedykowany kalendarz czy kalkulator, do których dostęp dostanie się po przesunięciu palcem po ekranie.

Zobacz też: Będą smartfony Huawei z GMS? Firma ma plan.

A jak wygląda sprawa z ceną urządzenia? Balmuda Phone trafi w Japonii do sprzedaży jutro, a jego cena została ustalona na 104 800 jenów, co daje ponad 3700 złotych. Dużo, jak na taką specyfikację, ale fani mniejszych smartfonów mogliby wydać pewnie i więcej, by korzystać z tak kompaktowego urządzenia.

Źródło: 9to5Google

    Sprawdź najnowsze wpisy