ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wybuch OnePlus Nord 2 - firma zapłaci za leczenie

Kolejny OnePlus Nord 2 eksplodował – tym razem obrażenia są poważne

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

OnePlus Nord 2 ma już całkiem długą historię wybuchów, chociaż producent zwykle znajduje przyczyny zewnętrzne, które doprowadziły do tragedii. Po raz pierwszy jednak mamy do czynienia z poważnie ranną osobą w wyniku eksplozji. Otóż ranny chłopiec otrzymał masywną ranę na nodze po tym, jak smartfon stanął w płomieniach, gdy był trzymany w kieszeni.

Wybuch OnePlus Nord 2 zranił chłopca

Obrazy udostępnione na Twitterze pokazują OnePlus Nord 2, a raczej to, co z niego zostało, wraz z parą dżinsów, których kieszeń została wypalona. Zanim zaczniecie przeglądać zdjęcia w galerii umieszczonej w tweecie, to muszę was ostrzec, że wśród nich jest zdjęcie poranionej nogi chłopca, co jest dość nieprzyjemnym widokiem. Dla porównania żadna z poprzednich potwierdzonych eksplozji OnePlus Nord 2 nie obejmowała urazu. Wszyscy właściciele mieli dość szczęścia, aby wyjść ze zdarzenia bez szwanku, co zupełnie zmienia odbiór sytuacji. Zwłaszcza że mamy tu do czynienia z dzieckiem. 

Zobacz też: Firmy w końcu porzucają Internet Explorer. Przyciąga ich tryb IE w Edge

Nie wiemy jeszcze, jakie działania podejmie OnePlus w związku z tym incydentem, chociaż zaprosił już rodzinę chłopca do kontaktu drogą prywatną. Na pewno jednak firma musi być o wiele bardziej ostrożna, niż do tej pory. Zwykły nieodpowiedni dobór słów może bowiem ściągnąć na nią istne gromy, nawet w przypadku jeśli wina będzie stała po stronie nieprawidłowego użytkowania urządzenia. Możliwe też, że tym razem na analizie urządzenia wykonanej przez samego producenta się nie skończy, a w sprawę zaangażują się także niezależni specjaliści.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy