ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowości w Microsoft Edge

Firmy w końcu porzucają Internet Explorer. Przyciąga ich tryb IE w Edge

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Internet Explorer to naprawdę przestarzała i niebezpieczna w używaniu przeglądarka. Program nie jest aktualizowany i ma wiele luk, które chętnie zostaną wykorzystane przez cyberprzestępców. Część użytkowników jednak porzuca Internet Explorera i przechodzi na Edge.

Zobacz także: Squid Game sezon 2 – sporo wiemy na temat kontynuacji hitowego serialu Netflixa

Firmy przechodzą na Edge

Microsoft Edge

Microsoft pochwalił się, że klienci tacy jak GlaxoSmithKline (GSK), globalna firma farmaceutyczna zatrudniająca ponad 130 000 pracowników, na początku tego roku ustawiła Microsoft Edge jako domyślną przeglądarkę, aby poprawić bezpieczeństwo i uprościć swoje środowisko IT. Dzięki przewadze dwóch silników Microsoft Edge, GlaxoSmithKline nadal uruchamia krytyczne starsze aplikacje i witryny w 92 krajach, obok nowoczesnych.

 „Jedna przeglądarka, która robi wszystko”

– tak Michael Freedberg, dyrektor ds. nowoczesnej inżynierii przestrzeni roboczej w GlaxoSmithKline, opisał Microsoft Edge.

Podobnie sytuacja wygląda w Bundesagentur für Arbeit (BA), niemieckiej federalnej agencji zatrudnienia, która zatrudnia 95 000 pracowników i zmodernizowała swoją przeglądarkę, zapewniając jednocześnie niezbędne usługi podczas pandemii.

„Mieliśmy tak wiele aplikacji, które wciąż zależą od Internet Explorera, Edge to jedna przeglądarka, która obsługuje dla nas dwa światy”

— mówi Ronny Intrau, menedżer produktu przeglądarki w BA.

Koniec aplikacji Internet Explorer – tryb IE kluczem do sukcesu

Internet Explorer

Jeśli przegapiłeś ogłoszenie, to warto przypomnieć, że aplikacja Internet Explorer 11 (IE11) zostanie wycofana 15 czerwca 2022 r. dla niektórych wersji systemu Windows 10. Pozostało zatem osiem miesięcy na przejście do przeglądarki Microsoft Edge z trybem IE, aby nie modernizować natychmiast wielu starszych aplikacji i witryn internetowych. Tryb IE to kluczowy krok w tej podróży modernizacyjnej — zmodernizuj przeglądarkę do Microsoft Edge i skonfiguruj najpierw tryb IE, a następnie poświęć czas na zaplanowanie i przeprowadzenie modernizacji starszej aplikacji internetowej. Tryb IE w Microsoft Edge będzie obsługiwany co najmniej do 2029 r., co daje ośmioletnią drogę startową na modernizację starszych aplikacji, aby spełniały dzisiejsze standardy.

Jaki jest pierwszy krok, który należy wykonać, aby przejść z trybu IE11 do trybu IE w Microsoft Edge? Kluczowym zadaniem do podjęcia jest poświęcenie 30 minut, aby rozpocząć Site Discovery. Site Discovery identyfikuje starsze witryny zależne w Twojej organizacji na podstawie ruchu użytkowników. Ponieważ ten krok wymaga aktywnych użytkowników w Twojej sieci, Microsoft zaleca rozpoczęcie go przed przerwą świąteczną.

Microsoft obiecuje, że jeśli Twoje aplikacje i witryny internetowe działają w przeglądarce Internet Explorer 11, obsługiwanych wersjach Google Chrome lub dowolnej wersji przeglądarki Microsoft Edge (w tym starszej wersji Edge Legacy), te aplikacje i witryny internetowe powinny działać w przeglądarce Microsoft Edge.

Edge na Linuxa

Edge Linux

Częstym żądaniem jest potrzeba, aby Microsoft Edge obejmował szeroką gamę systemów operacyjnych w Twoim środowisku. W październiku zeszłego roku Microsoft Edge pojawił się w systemie Linux w kanałach podglądu (kanały deweloperskie i beta), a dziś przeglądarka jest ogólnie dostępna dla platformy za pośrednictwem kanału stabilnego. Ten kamień milowy oficjalnie uzupełnia pełny zestaw głównych platform obsługiwanych przez Microsoft Edge za pośrednictwem stabilnego kanału: Windows, Mac, iOS, Android, a teraz także Linux. Aby korzystać z Microsoft Edge w systemie Linux, użytkownicy mogą pobrać go ze strony internetowej lub pobrać za pomocą wiersza poleceń z menedżera pakietów systemu Linux.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy