ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
YouTube pozwoli zablokować reklamy alkoholu

YouTube wprowadza kolejne zmiany — więcej kontroli na pełnym ekranie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

YouTube w ostatnich miesiącach przechodzi zaskakująco wiele przemian. Firma wciąż nie zmieniła dotychczasowych zasad wprowadzania małych zmian, ale tych w ostatnim czasie wyszło naprawdę wiele. Ewentualnie inaczej — pojawiło się stosunkowo wiele nowości, które są widoczne przez każdego użytkownika. Kolejne właśnie są w drodze, gdyż YouTube na pełnym ekranie da większą kontrolę użytkownikom. Tego na pewno nie przegapicie, gdy już u Was się pojawi.

YouTube dodaje kolejne przełączniki, gdy oglądamy filmy na pełnym ekranie

youtube pelny ekran przyciski kontrola

Wśród ostatnich nowości, które YouTube wprowadził do swojej mobilnej aplikacji, była możliwość przeglądania opisu filmu i komentarzy w pełnoekranowym trybie. Jednak dostęp do niego nie był zbyt intuicyjny, bo wymagał przejścia do danej sekcji i dopiero obrócenia urządzenia lub wymuszenia wspomnianego trybu. Dało się zauważyć, że to jeden z elementów większej przemiany i tą właśnie jest nowy widok pełnoekranowego trybu. Oprócz zmiany czcionek do gry wchodzą nowe przełączniki, które możecie zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu. Z tego miejsca możemy oznaczyć film jako polubiony (lub nie), otworzyć sekcję z komentarzami, dodać do naszej playlisty lub udostępnić dalej. Przejście do opisu oglądanego materiału odbywa się poprzez kliknięcie tytułu filmu. To wszystko bez wychodzenia z pełnoekranowego trybu.

Zobacz też: Facebook ma problem z nazwą Meta — ta już była zajęta.

Jak to najczęściej bywa z aplikacjami Google, powyższe zmiany są już udostępniane wybranej grupie użytkowników YouTube. Być może u Was pojawiły się już jakiś czas temu, ale u wszystkich będą dostępne dopiero w ciągu najbliższych tygodni. Nie ma większego znaczenia wersja samego programu, choć naturalnie najnowsza odsłona zwiększa szanse na szybsze poznanie nowości.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy